Zdraví

Hurá do přírody, ale pozor na komáry!

Na první pohled je to ideální plán. Sbalit děti, svačinu a užívat si společně chvíle volna a pohody u vody nebo na dlouhé procházce lesem. Ti svobodní si vyrazí na kolo. Vyjde vám počasí, všichni mají dobrou náladu, ale! Pak udeří bzučící komando, které vám krásné chvíle úplně zkazí. 

Komáři, ovádi a další hmyz otravují život nám i dětem. Jejich štípance svědí, mohou otéct, vyvolat alergickou reakci. My dospělí se snažíme ovládat emoce a nedrásat si kůži do krvava, ale vysvětlete dětem, že si mohou do štípance zanést infekci, když je to tak nepříjemné!


Diffusil Kids

Jsou místa, kde se snaží přírodní krásy přebít nesympatičtí útočníci. „S kamarádkou a dětmi už několik let pravidelně jezdíme o prázdninách na týden do jižních Čech. Úžasně si tam odpočineme, děti se koupají do zásoby a ty večery, když usnou a my si můžeme na zápraží u sklenky vína v klidu popovídat! K nezaplacení, nabije mě to energií víc, než dva týdny u moře,“ svěřuje se Věra. „Jediné, co je otravné, jsou nájezdy ovádů a komárů. Tím je ostatně jih naší země pověstný. Máme za ta léta vypracované různé fígle. 


Třeba: ráno chalupu vyvětráme a pak zavřeme okna. Otvíráme je až za tmy. Děti hned po ránu natíráme nebo nastříkáme různými postřiky proti hmyzu. Bez „impregnace“ je vůbec nepouštíme ven, nestojí to za ty stížnosti a skučení,“ komentuje Věra.


Ideálním řešením, nejen pro tyto případy, ale pro jakékoliv výletníky, je vybavit si lékárničku. V první řadě nesmíme zapomenout na ošetření kůže repelenty. K dostání je celá řada účinných přípravků, např. Diffusil Kids. Obsahuje D-Panthenol, který má hojivé účinky a zvláčňuje pokožku a výtažky z Aloe Vera, která je přirozeným chladivým, hydratačním a protizánětlivým prostředkem. Navíc vykazuje i určitou účinnost při likvidaci bakterií, virů a plísní.Fenistil gel

Pokud vás už ale bzučivý hmyz přemůže, mějte vždy po ruce něco, co otok a svědění zmírní. Doporučit lze Fenistil gel – přípravek s chladivým efektem. Ten během několika minut dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, zmírnit bolest a ulevit od svědění. To se vyplatí hlavně ve volné přírodě, kdy se rozškrábaný štípanec může lehce zanítit. Pro časté cestovatele je k dostání Fenistil Roll-on. Má pevný obal, takže odolá nárazům a tlaku v přecpaném kufru u auta. Navíc se hned tak rychle nevypotřebuje.


Vyzkoušet můžete i různé babské rady, jako je syrová cibule nebo rozemnuté lístky jitrocele, ale všechna tato domácí „léčiva“ pupínky pouze zchladí.

 

Připravila: Zuzana
Foto: Pixabay

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků