Kultura

INFLAGRANTI vyrazí na vánoční turné s Pepou Vojtkem

Sbírání kytiček

Elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI má pro své fanoušky vánoční dárek, poprvé v historii za nimi vyráží se speciálním adventním programem. Dámy úspěšně působí na české popové scéně již osm let a interpretují slavné melodie klasické, rockové i popové scény v úpravách pro dvoje housle a violoncello. Dovedně překračují hranice mezi žánry a oblékají „nový kabát“ nejednomu slavnému hitu. Teď se dokonce rozhodly pozvat kus Kabátu na své turné.

Deset vánočních koncertů souboru IINFLAGRANTI totiž ozdobí vzácný host, zpěvák kapely Kabát Pepa Vojtek. Tři krásné a křehké muzikantky se tak daly dohromady s drsným rockerem, aby pro posluchače připravily vskutku výjimečný hudební zážitek.

„Chceme koncerty bavit nejen posluchače, ale i samy sebe, a to se s Pepou daří stoprocentně. Je s ním neuvěřitelná sranda a pořád srší energií,“ říká houslistka a umělecká vedoucí INFLAGRANTI Markéta Muzikářová. „Pepa je samozřejmě známý především díky velkému hlasu, kterým je schopen zazpívat i obtížné party. Vždycky se nám líbil jeho projev, ať už v Kabátu, nebo v muzikálech, pak jsme se s ním potkaly osobně na natáčení charitativního TV pořadu pro Kapku Naděje a zjistily, že je nejen výborný zpěvák, ale i člověk. A tak mě napadlo, že bychom to spojení se smyčci mohli zkusit. Pepa se navíc zapojil i do aranžování skladeb a má spoustu hudebních nápadů. Je to zkrátka profík každým coulem,“ dodává Markéta.

A co říká na spolupráci s INFLAGRANTI Pepa Vojtek?

„Opět zvítězila moje touha poznávat něco nového. Zažít koncerty v tak neobvyklém hudebním složení, to jsem prostě nemohl odmítnout. Hodně rockových kapel používá v produkci symfonické orchestry, ale to už je dneska nezajímavé spojení. INFLAGRANTI ovšem přišly s nápadem předělat rockovější písničky pouze pro smyčcové trio, a já myslím, že se to hodně povedlo,“ míní rocker Pepa Vojtek.

Vánoční turné se uskuteční v těchto termínech a městech:

16.11. Horšovský Týn – kinosál Horšovský Týn
17.11. Uhlířské Janovice – sál VOD Kooperativa
21.11. Třebíč – Divadlo Pasáž
22.11. Ostrava – DK Akord Ostrava
27.11. Praha – Divadlo Broadway
28.11. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo
03.12. Hradec Králové – sál Filharmonie Hradec Králové
09.12. Most – Městské divadlo
10.12. Brno – KC SEMILASSO
14.12. Loket – Kostel svatého Václava

Více na www.inflagrantimusic.cz .

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků