Hobby

Jak si v listopadu vytvořit teplo domova podle Feng Shui

Venku fujavice, nepříjemná zima, pronikavý chlad, vše prostupující vítr, brzy tma.

To nejsou energie, ve kterých chceme trávit moc času. Naopak se jim snažíme uniknout. Proto potřebujeme své pevné zázemí, kam se vždy můžeme jít schovat. A tímto zázemím má být náš domov. 

Náš domov tak musí být vždy místem, díky kterému si v životě udržujeme svoji životní rovnováhu. Ta je důležitá pro naše zdraví, imunitu, celkovou odolnost i pro to, aby se nám v životě dařilo. Díky této rovnováze si udržujeme silnou energii jak pro náš organismus, tak i pro všechny naše aktivity. Je proto dobré, abychom si svůj domov neustále přizpůsobovali dané sezoně. 


Pokud tedy venku vládne chlad, musí uvnitř vládnout teplo. Vodu externích energií musíme vyrovnávat Ohněm v interiéru. Proto si musíme svůj domov v listopadu hezky zútulnit a vnést do něj energii tepla. Vytvořte si to, čemu se říká teplo domova. 


Vložte do svého interiéru hodně Ohně. To můžete udělat tím, že si v prostoru rozmístíte svíčky a budete si je zapalovat. Svíčky by ideálně měly být červené, nebo oranžové. Aby i jejich barva působila teple. Dále můžete využít vonných tyčinek. Dále můžete využívat aroma lampy. Aromaterapie je velmi účinná a silná. Používejte vůně, které mají zahřívací účinek. 


Nejpřirozenější energii tepla domova však vytvoříte teplým jídlem. Proto je důležité, abyste v období chladu co nejvíce doma vařili. Ale nejen to. Je to velmi vhodná doba i pro pečení. Vůně teplého jídla a teplo při vaření vytvářejí krásné energie Ohně vašeho domova. 


Využívejte i tzv. chromoterapii. tj. práce s barvami. Vložte do svého interiéru teplé barvy. Mohou to být různé odstíny červené a oranžové. Domov patří obecně k energii Země a k té zase patří zemité barvy. Mohou to být různé odstíny žluté či béžové. 


Teplo také zvyšují různé materiály. K energii Ohně patří např. kožešiny, vše co je „chlupaté“, takže např. teplé „chlupaté“ deky, polštáře apod.


Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com 

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků