Hobby

Feng Shui: Jak si v listopadu vytvořit teplo domova pomocí energie ohně

Venku je nepříjemná zima, pronikavý chlad, vše prostupující vítr, brzy tma. To nejsou energie, ve kterých chceme trávit moc času. Naopak se jim snažíme uniknout. Proto potřebujeme své pevné zázemí, kam se vždy můžeme jít schovat. A tímto zázemím má být náš domov.

Náš domov je místem, díky kterému si v životě udržujeme svoji životní rovnováhu. Ta je důležitá pro naše zdraví a celkovou odolnost. Životní rovnováhu potřebujeme i proto, aby se nám v životě dařilo. Díky této rovnováze si udržujeme silnou energii jak pro náš organismus, tak i pro všechny naše aktivity. Je proto dobré, abychom svůj domov přizpůsobovali danému období. 

Pokud tedy venku vládne chlad, musí uvnitř vládnout teplo. Vodu externích energií musíme vyrovnávat ohněm v interiéru. V listopadu si musíme svůj domov hezky zútulnit a vnést do něj energii tepla. Vytvořte si to, čemu se říká teplo domova. 

Vložte do svého interiéru hodně ohně. To můžete udělat tím, že si v prostoru rozmístíte svíčky a budete si je zapalovat. Svíčky by ideálně měly být červené a oranžové. Aby i jejich barva působila teple. Dále můžete využít vonné tyčinky a aroma lampy. 

Nejpřirozenější energii tepla domova vytvoříte teplým jídlem. Proto je důležité, abyste v období chladu co nejvíce doma vařili a pekli. Vůně teplého jídla a teplo při vaření vytvářejí krásné energie ohně vašeho domova. 

Doplňte svůj interiér teplými barvami. Mohou to být různé odstíny červené a oranžové. Domov patří obecně k energii země. Využít můžete i zemité barvy – různé odstíny žluté či béžové. 

Teplo také zvyšují různé materiály. K energii ohně patří např. kožešiny, vše co je „chlupaté“. Využijete teplé „chlupaté“ deky apod.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků