Bydlení

Jak správně zařídit pokoj pro studenta? Spolehněte se na jednotlivé zóny

Všechny dětské pokoje je důležité rozdělit do jednotlivých zón a zařizovat je postupně. Vaše dítě bez ohledu na věk potřebuje mít místo, kde bude spát, učit se a hrát si. Jednotlivé části si zaslouží vlastní dekorace, osvětlení a atmosféru. Poradíme vám, jak zařídit pokoj vhodný pro studenta základní, střední i vysoké školy.

Pracovní koutek je klíčový

Pracovní stůl a kvalitní židle jsou hlavní části pokoje, na které se musíte soustředit. Jak zvládáme vypracování diplomové práce bez dobrého zázemí a klidu? Velmi těžko. Vám by také těžko pracovalo. Tak poskytněte svému dítěti to nejlepší místo pro studium i odpočinek. Ideálně by měl být stůl u okna, aby tam bylo dost přirozeného světla.

Kvalitní postel pro pohodlí a odpočinek

Hluk od sousedů je vždy velký problém, a to i během noci. Potřebné odhlučnění stěny vám všem poskytne příjemné ticho. Nákup postele, a hlavně matrace je zásadní investice. Nesnažte se na tom šetřit. Sáhněte po dražším kousku z masivního dřeva a matraci odpovídající věku dítěte. Dokonce i ložní prádlo by mělo být kvalitní, ideálně z 100% bavlny, aby hezky dýchalo.

Úložné prostory potřebuje každé dítě

Všechny děti bez ohledu na věk mají velké množství věcí. Myslet proto musíte na dostatečné množství úložného prostoru. To se týká celého pokoje. Velká šatní skříň bude jen začátkem. Na stole vytvořte také dost místa na počítač, psací potřeby, tiskárnu a můžete využít řezací plotr, jestli ho student potřebuje. Všechno musí mít své místo.

Kromě toho můžete využít:

  • regály a police,
  • úložná sestava s krabicemi,
  • úložné boxy pod postel.

Osvětlení pro studium i volný čas

Centrální lustr je samozřejmě základ, ale v dětském pokoji rozhodně stačit nebude. Skvělou investicí je také stolní lampa nebo malá lampička na postel. Na pracovním stole nesmí chybět malá lampička, aby se pilní studenti mohli učit dlouho do večera, i když venku bude tma. Navíc tím zajistíte zajímavou atmosféru, která bude každému dítěti příjemná.

Komerční prezentace

Zdroj informací: potichu.cz
Zdroj fotografií: deagreez / stock.adobe.com
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků