Krása

Jak vybírat barvu brýlové obruby

Potřebujete aktuálně nové brýle? Pak budete jistě přemýšlet nejenom nad nákupem skel, ale především o tom, jak budou vypadat obruby.

U těch je třeba se soustředit na to, zdali chcete celorámové, polorámové nebo bezrámečkové. Stoprocentně ale berte v potaz také materiál, z něhož jsou obroučky vyrobeny, a v neposlední řadě taktéž jejich barevné provedení. Právě na to se zaměříme v následujících řádcích. Ne každému totiž barevný typ brýlí nutně musí slušet. 

Jarní typ člověka 

Jestliže patříte do kategorie jarního typu, vaše pleť bude mít nejspíše lehce zlatavý nádech a bude narůžovělá. V tomto případě se vyplatí brýlové obroučky mající střední tmavost a lehce žlutý tón. Mezi tradiční barvy pro tento typ pleti patří třeba zlatavá, béžová, případně hráškově zelená či korálová. 

Letní typ člověka 

Je vaše kůže zlatavá, případně silněji do žlutého odstínu? Máte blonďaté či zrzavé vlasy? Pak se řadíte k letnímu typu a budou vám slušet obruby úplně jiných specifických barev. Jmenovat bychom mohli kupříkladu šedou, vínovou, až smaragdově zelenou anebo sytě fialovou. Moc hezky vypadá kombinace šedé a modré. 

Podzimní typ člověka

Patříte-li k tomuto typu člověka, máte pravděpodobně zlatobéžovou pleť. Nejvíce vám budou určitě slušet oranžové obroučky. Klidně si můžete vybrat i maximálně sytou pomerančovou barvu. Z ostatních odstínů jsou velmi oblíbené například žlutá, béžová, případně odstíny khaki. Třeba moderní brýle Tommy Hilfiger s tímto počítají a vyrábí se ve spoustě variací. 

Zimní typ člověka 

Vyznačuje-li se vaše pleť spíše růžovou až olivovou barvou a máte-li hnědé či černé vlasy, nejspíše budete patřit k zimnímu typu. Proto je u brýlí zapotřebí vsadit na maximální kontrast spojený třeba s neonovými barvami. Bát se ale nemusíte ani konzervativní černé, která vám také docela padne. 

KP

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků