Krása

Jak vybrat boty na ples: pozornost věnujte barvě i výšce

Ne každá dáma lidově řečeno protančí několikery střevíčky za rok. Pokud jdete na ples jednou za čas, jistě zvažujete nejen pěkné šaty, ale také boty.

Jistě, dress code velí nejprve řešit šaty, avšak rovněž obuv a kabelka představují nezbytné doplňky. Měly byste jimi oslnit nejen své okolí, ale také se vám musí líbit, rovněž je třeba, aby ladily k oblečení. Samozřejmě je nezbytné, abyste se v botách dobře cítily. Ostatně k čemu by vám byly super boty, v nichž by si vaše nožky připadaly jako ve svěráku.

Které barvy vedou

Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů. Z pohledu materiálů jsou vhodné lakovaná kůže či satén.

Na výšce záleží

Boty si pečlivě vyzkoušejte, musí být pevné, a přesto nesmí tlačit. Rovněž se doporučuje plná pata – což je otázka nejen pohodlí, ale také bezpečné chůze i tance. Zvažte i výšku podpatku; čím vyšší, tím více si budete připadat elegantní, ovšem také tím hůře se budete pohybovat nejen po parketu. Představte si, že lodičky budete mít na nohách třeba 5 či 6 hodin.

Plné, či otevřené?

Etiketa nabádá, abyste si na ples obuly nejlépe střevíčky s uzavřenou špičkou. Jenže co dělat, když se zrovna vám líbí boty s otevřenou špičkou? V tomto případě se radí vzít si také punčocháče, jež rovněž mají otevřenou špičku (na noze je drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem). Dodávat, že předem je třeba myslet na pedikúru, snad ani nemusíme.

Kdy plesové boty koupit

Někdy se stane, že společenská událost přijde nečekaně. Většinou však termín víte dopředu i několik týdnů. Je to důležité i s ohledem na nákup bot. Alespoň budete mít více času trochu je „prošlápnout“, trénovat můžete v klidu domova. U kožené obuvi můžete požádat zkušeného obuvníka, aby vám boty trochu roztáhl.

Kabelka a šperky

Váš dokonalý outfit dolaďte ještě vhodnou kabelkou, přesněji řečeno psaníčkem, které se k této společenské události nejvíce hodí. A pak ještě myslete na šperky. Doplňky jsou nezbytnou třešničkou na dortu, ale i pro ně platí, že kromě estetického dojmu by neměly nijak překážet při tanci.

Doporučujeme: Nezapomeňte, že dokonale upravená dáma by na plese neměla mít na ruce hodinky.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: CCC
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků