Krása

Jak vybrat správný šperk?

Šperky jsou jednou z vášní většiny žen. Každá žena chce být krásná. Jak se orientovat při nákupu šperků a z čeho je možné vybírat, se dočtete v následujícím článku.

Zlaté nebo stříbrné šperky

Stále oblíbené jsou šperky z drahých kovů nejčastěji ze zlata nebo stříbra. V posledních letech je stále více oblíbeným materiálem bílé zlato. Je to díky jeho neutrální barvě, která se hodí prakticky k čemukoliv. Klasické žluté zlato se hodí více k teplejším typům pleti a k letním měsícům, kdy je pokožka opálená. Naopak stříbro více lichotí ženám se světlejší pletí a k zimním měsícům.


Bižuterie

Bižuterie je stále více žádaná a stává se tak jedním z nejoblíbenějších typů šperků. Většinou se jedná o šperky, které jsou cenově dostupné, ale rozhodně neplatí, že vypadají levně. V současné době se objevují propracované a kvalitní náhrdelníky, náušnice i náramky na ruku – bižuterie pak vypadá luxusně a nemusí stát tisíce.


Chirurgická ocel

Mezi další velmi oblíbené materiály se řadí chirurgická ocel. Šperky z chirurgické oceli nemají sklony k rezavění, díky obsahu chromu a dalším prvkům, které udržují její schopnost odolávat vlhkosti. Jsou populární z mnoha dalších důvodů. Jsou elegantní, trvanlivé a hypoalergení.

Z chirurgické oceli se vyrábějí veškeré druhy šperků včetně snubních prstenů, které vypadají luxusně a nadčasově.


Šperky na každý den

Při výběru šperku je důležité myslet nejen na jejich designové provedení, ale také na jejich praktičnost. Pro každodenní nošení je lepší volit šperky malé, drobné a ne příliš extravagantní. Takové jdou zkombinovat s různými druhy oblečení a lze je snadno kombinovat i navzájem. Jejich účelem není ihned zaujmout, proto jde zpravidla o poměrně levné šperky.

Ideální jsou tak drobné prstýnky, pecičkové náušnice, náramky nebo hodinky, které jsou navíc velmi praktické. U takových šperků často platí pravidlo méně je více.


Šperky pro zvláštní příležitosti

Pro výjimečné akce nebo společenské události je vhodné volit šperky dražší, větší a jedinečné. Měly by na sebe upoutávat pozornost. Šperky by měly dokonale ladit se zvoleným modelem, a měly by ho vhodně podtrhnout.


Laďte podle barvy

Zaručeným klíčem k úspěchu, jak zkombinovat oblečení se šperkem, je držet se jedné barvy. Pokud outfitu vévodí červená barva, je dobré ho doplnit šperky, které jsou v podobném, tmavším či světlejším, odstínu. Šperk nemusí být nutně jednobarevný, ale dominující barva by se v něm měla objevit.


Výběr prstenu

Při výběru prstenu je důležité věnovat pozornost délce prstů. Majitelky kratších prstů by se měly vyhnout prstenům velkým a masivním, jelikož takové prsteny zbytečně prsty ještě více zkrátí. Naopak by měly vybírat prsteny jemné a drobné s podlouhlými kameny, které prsty opticky prodlouží. Prsteny by měly být vždy z jednoho kovu a ve stejném stylu.


Výběr náušnic

Náušnice nejen dokáží celkově dotvořit celkový outfit, ale i podtrhnout tvar obličeje. Proto je důležité vybírat náušnice právě podle rysů, linií a tvarů obličeje. Nezapomeňte brát v úvahu sestřih vlasů a aktuální účes.

 

Komerční prezentace
Foto: HGM Bižuterie
30. 7. 2015


Diskuze: příspěvků