Gastro

Jak vybrat vhodné víno pro štědrovečerní tabuli

Sbírání kytiček

Chystáte dobroty na sváteční tabuli a přemýšlíte, jaké víno k nim ochutnat? Ke každému pokrmu se hodí jiné víno.

O rady, jak správně víno na sváteční tabuli vybrat jsme požádali someliérku z portálu alkohol.cz

Aperitiv 

Než se pustíte do štědrovečerní hostiny, přiťukněte si dobrým aperitivem. Aperitiv příjemně povzbudí chuť k jídlu. Pro tuto příležitost se výborně hodí šumivé víno. Skvělé je Bepin de Eto Prosecco DOCG Superiore Millesimato Brut. Šumivé víno s jasnou slámově žlutou barvou se smaragdovými odlesky. Vytrvalé perlení. Vůně se otvírá tóny chlebové kůrky, poté se objeví ovocné tóny jablek, hrušek a broskví. Květinová složka obsahuje nádech květů akátu a růže. Svěží a ovocná chuť s dobrou kyselinkou. Víno by mělo mít ideálně 6 až 8°C v momentě konzumace. Ochutnat můžete i další vína z řady Bepin de Eto z Itálie. 

Rybí polévka 

Sváteční menu podle tradice začíná rybí polévkou. K té se skvěle hodí Tement Temento Green Special Cuvée Cuvée z Rakouska

Hlavní chod 

Hlavní chod většinou představuje výraznější a sytější víno. Naservýrujte si Riesling Reserve Selektion Karlsberg 2015 Liechtenstein Hofkellere z Rakouska. Selektion Karlsberg je značka vína špičkové kvality z lichtenštejnského knížecího vinařství. Víno prošlo pečlivou a opatrnou ruční sklizní během suchého a chladného počasí. Víno zářivě zlatožluté barvy. Zralé broskve, ananas, meloun, šťavnaté a stabilní, delikátní exotické tóny marakuji a liči. Příjemný závěr, kompaktní a vyvážený.

Sladká tečka 

Ke sladkému dezertu zvolte sladší víno. Zvolit můžete Tramín červený výběr z hroznů (VH) ZD Němčičky.

KP
Foto: alkohol.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků