Domácnost

Jak vyzrát na cenu elektřiny? Žijte ve svém domově ekonomicky

Nelíbí se vám cena elektřiny, ani vaše neustále vzrůstající spotřeba? Vyřešte to co nejdříve, a to díky několika chytrým krokům. Kterým?

Kdy je prospěšná změna dodavatele elektřiny?

Krokem číslo jedna, jak docílit snížení účtů za elektřinu, je změna dodavatele. Proveďte průzkum trhu a srovnejte nabídky ostatních poskytovatelů. V případě, že je cena elektřiny u vašeho dodavatele mnohonásobně vyšší, než by mohla být, chce to změnu.

Chovejte se šetrně a nezapomínejte zhasínat a vypojovat nabíječky ze zásuvek

Druhým krokem je změna vašeho chování z pohledu využívání elektřiny. Každý z nás má určité mezery, když přijde na chování v domácnosti. Občas zapomenete zhasnout světlo, zbytečně necháváte nabíječky v zásuvce naprázdno anebo neekonomicky vaříte na elektrickém vařiči. Změn, které můžete udělat, je celá řada. Řádné zhasínání v místnostech, ve kterých nikdo není je jednou z nich. Stejně tak i striktní vypojování nabíječek ze zásuvek.

Topíte na elektřinu? Přestaňte přetápět.

Pokud na elektřinu topíte, snižte teplotu v místnosti. Z průzkumů totiž jasně vyplývá, že české domácnosti si potrpí na teplo, následkem čehož je přetápění běžnou součástí života v mnoha domovech. I jeden stupeň může výrazně snížit vaše náklady. Zároveň udržujte topení, ale i veškeré domácí spotřebiče, v naprosté čistotě. Připálené zbytky jídla na elektrickém vařiči snižují jeho výkonnost a zbytečně se tím prodlouží doba vaření.

Přestaňte pasivně platit účty za elektřinu a vydejte se do akce. Jsou-li vaše platby elektřiny opravdu vysoké, poohlédněte se po výhodnějších nabídkách u ostatních dodavatelů. Máte-li příliš velkou spotřebu elektřiny, začněte přemýšlet nad způsoby, jak ji snížit. I malé změny ve vašem chování vám mohou přinést ohromné úspory.

Komerční prezentace

Zdroj informací: cez.cz
Zdroj fotografií: GBJSTOCK / Shutterstock.com
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků