Krása

Jaké jsou trendy v barvení vlasů podle Kadeřníka roku Igora Sedláka?

Letošní ročník prestižní soutěže Kadeřník roku bude v pořadí již šestnáctý. Za tu dobu prošly kadeřnické trendy velkými změnami, což ovlivnilo i přístup k barvení vlasů. Jaké jsou současné trendy podle posledního vítěze soutěže Kadeřník roku Igora Sedláka?

Přirozenost 

V současném trendu barvení vlasů se odráží směr, kterým se celý kadeřnický průmysl ubírá. Důraz je kladen především na přirozenost. Už nestojí na výrazných červených a měděných barvách, platinové nebo popelavé blond a podobně. V současnosti je při samotném výběru a použití barvy jasným cílem, aby výsledná barva působila co nejpřirozeněji. Autentické barevné tóny jsou pouze jemně doladěné vhodně zvolenými barevnými odlesky, například měděnými,“ odhaluje poslední vítěz soutěže Kadeřník roku Igor Sedlák. 

Trend přirozenosti ovlivňuje také výběr a použití nových odstínů barev. „Stále rád experimentuji s barvami, ale mám na paměti, že výsledek musí být přirozený a vlasy si musí zachovat perfektní kondici. Myslím si, že není nic krásnějšího než zdravé a krásně lesklé vlasy,“ dodává Igor. 

Přirozený odstín barvy na vlasy

Správný odstín 

Jak ale zvolit správný barevný odstín? To je jednoduché. Nejvíc nám sluší odstín vlasů, který nám nadělila příroda. Ten je maximálně sladěný s naší pletí a barvou očí. Každý člověk je jedinečný, ale v zásadě se dělíme do čtyř barevných typů podle barev, jež v přírodě dominují různým ročním obdobím. Podle přirozené barvy pleti, očí a vlasů se tedy lidé rozdělují na jarní, letní, podzimní a zimní typy. Správně zvolená barva pomůže potlačit vrásky, obličej dostane správné kontury, celkově se rozzáří a zvýrazní se vše, co je na nás krásné. Naopak nepříliš slušivou barvou se špatným podtónem veškeré nedostatky zvýrazníme. 

True beautiful honest 

Pokud chcete mít barvu podle posledních trendů, vsaďte na přirozenost. S tím vám pomohou například nové barvy tbh – true beautiful honest od Schwarzkopf Professional, které jsou určené pro vytvoření autentických barevných odstínů se skutečně jedinečným výsledkem. Barvy tbh rozzáří vlasy přirozeným leskem a dodají jim autentické pudrové tóny s jemnými duhovými podtóny. Právě světlé a tmavé proužky ve vlasech jsou charakteristické a přirozené. Na rozdíl od standardních permanentních barev respektují a rozjasňují tbh tyto duhové podtóny. Konečný “look“ je plný zdravého jasu a přirozeného lesku. 

Barvy na vlasy true beautiful honest od Schwarzkopf Professional

Dobrých a talentovaných kadeřníků, kteří sledují trendy a moderní technologie, je dost. Ne vždy však o sobě dají vědět – a tady můžete pomoci i vy. Dejte světu avízko, že existuje, pochvalte ho, označte, sdílejte a postujte na Instagramu pod hastagem #kadernikroku2019. Možná tak pomůžete objevit příštího vítěze Kadeřníka roku. Soutěžící pak mohou posílat své přihlášky se čtyřmi fotografiemi své práce od 1. února do 31. července 2019. Porota zasedne v srpnu a vybere finalisty, kteří se zúčastní finálového galavečera 16. 11. 2019 ve Foru Karlín v Praze, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže. 

Více informací, jak se zapojit do soutěže, najdete na www.vasenprovlasy.cz/kadernik-roku.

Připravila: Katka
Foto: Schwarzkopf

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků