Kariéra

Jakou barvu obléci pro jakou příležitost: modrá na pracovní pohovor

Sbírání kytiček

Barvy ovlivňují naše emoce. Pochopení psychologie barev vám pomůže zvolit to správné oblečení pro různé příležitosti.

Pracovní pohovor: modrá a žlutá

Modrá představuje obraz důvěry, diplomacie a spolehlivosti. Je to barva komunikace. Modř je velmi neutrální, ale přidáním akcentu se žlutou působí optimisticky, radostně a kreativně. Barevnou kombinaci volte podle oboru. Vyhněte se vícebarevným a vzorovaným outfitům.

První rande: černá a červená

Na prvním dojmu záleží zejména na prvním rande. Černá působí tajemně a udržuje věci skryté. Budete mít emoce pod kontrolou s tím, že více o sobě odhalíte až později. Červená je vnímána jako vášnivá a vzrušující.

Rozchod: nachová a fialová

Udrží vás klidné a neotřesitelné. Tyto barvy vám mohou pomoci vymanit se. Smířit se s tím, že rozchodem se posunete kupředu a ukončíte vztah, který již není šťastný. Obnovuje pocit emocionální rovnováhy a umožňuje jasné myšlení.

Třídní sraz: modrá, oranžová a žlutá

Chcete se cítit sebejistě, takže si vyberte barvu, která zahrnuje, kdo jste „teď“, a ne to, kdo jste byli ve škole. Modrá je vždy tou nejlepší volbou, skvělá pro komunikaci s tolika známými tvářemi. Skvělou volbou je kombinace se společenskou a dobrodružnou oranžovou, nebo radostnou a optimistickou žlutou.

K soudu: černá, bílá a hnědá

Černá znamená autoritu a kontrolu, ale aby se to nepřehnalo, musí být v kombinaci s bílou. Ta evokuje dobře vyváženou a optimistickou povahu. Druhá možnost je hnědá jako uklidňující barva, která vám poskytne sílu a pocit stability.

Setkání s rodiči: modrá a zelená

Modrá a zelená jsou barvy pravdy a stability. Modrá je důvěra a otevřenost, zelená je o nových začátcích a velkém rozhodování.

Velká pracovní prezentace: červená a šedá

Červená vyžaduje pozornost a zajistí, že si vás všichni všimnou a udržíte jejich pozornost. Jelikož červená uvolňuje adrenalin, bude vaše hladina energie vysoká a bude vás stimulovat. Přidejte akcent šedé, aby projektovala vaši profesionalitu a praktičnost.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.ivyge.com/choose-the-right-color-for-the-occasion/, hwww.thekewlshop.com/blogs/news/14-things-the-colors-you-wear-say-about-you?utm_content=cmp-true
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků