Móda

Jarní šaty 10x jinak

Kalendář už nám za chvíli ukáže jaro a my doufáme, že takové bude i počasí. V redakci se na něj moc těšíme a připravily jsme si pro vás 10 rad na jarní šaty.

Bude už pomalu na čase uklidit zimní kabáty a ze skříně vyndat věci na jaro. Nebo si uděláte radost a pořídíte si nový kousek? 

Košilový střih 

Styl delší košile je neuvěřitelně šik a dá se kombinovat na několik způsobů. Ať už zvolíte volný střih nebo přepásáte páskem, zaručeně vždy zazáříte. 

Jarní klasika, aneb květy

Vzor, který je nejtypičtější pro jaro a léto a nikdy nevyjde z módy. Je už jen na vás, jestli zvolíte drobné a romantické květy, nebo zkusíte něco více barevného a extravagantního. 

Nebojte se barev 

Veselost a hravost. Nebojte se s jarem do šatníku zapojit i barvy. Výběr je veliký a kombinace jsou jen na vás.

Kombinace materiálů 

Nebojte se kombinace několika materiálů dohromady. Koženka, krajka, bavlna nebo tyl. Pohrajte si a vymýšlejte vlastní kombinace.

Midi

Do módy se až raketou rychlostí vrátil střih midi, tedy střih sukně pod kolena. Vůbec se takových sukní nebojte, působí elegantně a romanticky. Jen ženy nižší postavy by tyto šaty měly doplnit podpatky.

Smyslně ženské 

Dejte na svoje tělo a nebojte se ukázat přednosti nebo naopak zakrýt nedostatky. A jak toho docílit? Poznejte svůj typ postavy a podle něj i ten střih šatů, který vám bude slušet nejvíce. 

Chlapecká postava – za účelem vykouzlit ženské křivky vyzkoušejte zavinovací šaty nebo košilový střih s páskem. Lichotit vám také budou krajky. 

Typ jablko – problémovou partii v oblasti bříška vám pomůže schovat střih do A, nebo empírový střih. 

Typ přesýpací hodiny – vyzkoušejte šaty, které kopírují postavu nebo ty, které jsou rafinovaně zúžené v oblasti pasu. 


Typ hruška – neboli ženy s většími boky a stehny by měly zvolit barevnější vršek a áčkovou sukni.

Off shoulders

Hit, který se vrátil a na příčce se drží především od minulého roku. Šaty, které smyslně odhalí ramena přitom se dělají v různých střizích, takže zalichotí i postavě. 

Nekonečné proužky 

Proužky nejsou jen námořnický styl a na šatech dokáží divy. Jsou univerzální a určitě je nevyhledávejte jen v černobílé kombinace, ale hrajte si i s barvami. 

Až na zem

Vzdušné a lehké. Sukně až na zem se nosí již dlouho a z módy jen tak ještě nevyjdou. Kromě klasického střihu, vyzkoušejte například rafinované s rozparkem. 

Ne tak úplně šaty 

Pokud nemáte rády sukně, vyzkoušejte overal. Ať už krátký nebo dlouhý. Výběr je veliký a střih je na vás. Bez rukávů, na ramínka, s rukávy, elegantní kalhoty, široké nebo úzké? 

A co doplňky? 

Na doplňky nikdy nezapomínejte. Kromě šperků a bot myslete také na to, co přes šaty přehodit. Co takhle džínovou bundu nebo kožený křivák? Pokud chcete pohodlný outfit zvolte jednobarevné kecky. 

Připravila: Lucie 

Foto: Pixabay, Pinterest


Diskuze: příspěvků