Bydlení

Domov v únoru podle Feng Shui

V únoru pomalu začíná končit energie zimy a přicházejí první „závany“ energie jara. Velký význam pro nás mají sezony – jaro, léto, podzim, zima. Jsou to velmi výrazné energie času, které přinášejí velké změny. Tyto změny by měly být reflektovány také v našem prostoru.

Váš život ovlivňuje jak dané období, tak prostředí, ve kterém žijete. Pokud obě energie (tj. času a prostoru) nejsou v souladu, dochází k jejich konfliktu, který vás vyčerpává.
Každá sezona tak chce „své“. Stejně tak, jak jste si udělali doma krásnou vánoční atmosféru, musíte vytvořte nyní atmosféru jara. I jarní období má své fáze a působí tak postupně. Každý jarní měsíc má „své“ krásy, které byste měli promítnout též ve svém domově. Pozor  na to, že když hovoříme o jaru, nemáme na mysli klasický „západní“ kalendář. Hovoříme zde o jarních energiích, tedy o nástupu vlády tzv. elementu dřevo.
Jeho energie je spojena se všemi začátky nového. Začínají vládnout od 5.února a tím zahájí novou jarní sezonu. Začátek jara je dosti odlišný od jeho konce, kdy se derou na světlo letní energie. Únorové jaro je tak odlišné od měsíce března či dubna. Proto je důležité, abyste každý měsíc svůj interiér přizpůsobili danému měsíci.

Čím tedy začít

První jarní energie jsou velmi čerstvé (často ještě dosti studené). Proto je důležité, abyste věnovali velkou pozornost větrání. Celý prostor byste měli otevřít a pustit dovnitř čerstvý, svěží jarní vzduch. K elementu dřeva patří energie větru. K čerstvé energii patří také světlo. Aby se dostalo do vašeho interiéru co nejvíce světla, je důležité, abyste umyli svá okna. Pokud na nich máte těžké záclony a závěsy, vyměňte je za lehčí a průhlednější. Dalším důležitým nástrojem jarní energie je barva. Posilněte zelenou barvu ve svém interiéru. Zimní doplňky vyměňte za jarní v zelené barvě.
V únoru byste si měli vytvořit zelené věnce z trávy a jednoduchých kvítek. Tyto věnce zavěste na vchodové dveře, dejte si je do všech volných středů v interiéru – střed jídelního stolu, střed konferenčního stolku, střed poliček apod. Začněte nakupovat první jarní čerstvé květiny a dávejte si je též do středů. Využijte též aromaterapii a  do svých vonných lampiček dejte svěží vůně. Váš prostor musí vypadat svěže a uvolněně, aby do něj mohla vstoupit nová svěží energie.
Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků