Právo

Již brzy startují Srdcerváči

Sbírání kytiček

Přemýšlíte už teď, v letních parnech, čím překvapit o Vánocích? Nebo chcete svým blízkým udělat radost netradičním dárkem?

Tak si v kalendáři zaškrtněte 9. září, kdy se na www.srdcervaci.cz otevře další ročník katalogu unikátních darů a zážitků. Za přiměřený příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením si opět budete moci vybrat ze stovek zajímavostí. Už nyní mají Srdcerváči připravenou například podepsané rukavice Jaromíra Jágra z letošního světového šampionátu nebo pozvání na večeři od Ládi Hrušky. Milovníci tajemných zákoutí budou moci prozkoumat běžně nepřístupná místa Pražského hradu, vyznavači adrenalinu mohou usednout za knipl dopravního Boeingu a ti, kteří sází na domácí pohodu zase mohou zkonzultovat podobu svého bydlení s designérkou Martinou Pištělákovou známou z pořadu Jak se staví sen.

Tvářemi letošní kampaně je pětice žen, jimž hledání zaměstnání nekomplikuje jen zdravotní handicap, ale zároveň jsou řazeny do dalších ‚rizikových skupin‘. Srdcerváčkami se tak letos staly matka samoživitelka, dlouhodobě nezaměstnaná středoškolačka nebo starší žena před důchodem, které život zásadně zkomplikovala chyba při operaci. Ani jedna z nich se ale nevzdala, nepodlehla nepřízni osudu a rve se nyní nejen za sebe.


A na co vlastně Srdcerváči peníze vybírají?

Tuto jedinečnou sbírku už třetím rokem pořádá Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (www.nfozp.cz). Výtěžek sbírky je prostřednictvím transparentního grantového řízení rozdělován na podporu a vznik nových pracovních příležitostí pro lidi, kteří neměli tolik štěstí a kvůli svým handicapům těžko hledají zaměstnání. V dosavadních ročnících byl rozdělen bezmála jeden milion korun. Například v Sdružení Neratov si díky grantu doplnilo vybavení pro pořádání rautů a hostin, které organizuje i v jedinečném prostředí Orlických hor. Liberecký TEXman takto získal další stroje pro výrobu originálních lůžkovin a stejně tak Srdcerváči pomohli dalším společnostem. Celkem tak díky jejich aktivitě vznikly stovky pracovních míst.

Více informací získáte na www.srdcervaci.cz 

 

Připravila: Zuzana
Foto: Srdcerváči
17. 8. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků