Krása

Jste spokojená se svými ňadry?

Snad žádnou část těla neřeší ženy více, než svá ňadra. Aby ne, vždyť jsou od pradávna symbolem ženskosti, krásy a sexuality. S jejich velikostí, pevností či tvarem nejsou spokojeny dokonce tři čtvrtiny českých žen. Vyplynulo to z výzkumu, který se uskutečnil v červnu letošního roku na internetovém magazínu http://zena-in.cz/ Anketní otázky odhalily také další překvapivá zjištění.

Výzkumu se zúčastnilo přes tisícovku žen všech věkových kategorií z celé České republiky, z nichž je téměř třetina třicátnic s jedním či více dětmi. Pro někoho může být překvapením, že ženám nejde ani tak o velikost, jako spíše o pevnost a tvar ňader. Z výzkumu vyplynulo, že 60 % respondentek by si přálo prsa pevnější, zatímco pouhých 23 % touží po větší velikosti. Necelých 10 % dotázaných žen by chtělo prsa naopak zmenšit.

Přes 80 % žen, které přitom nejsou se svými ňadry spokojeny, se snaží nejrůznějšími prostředky napravit, co příroda „pokazila“. Velkou roli v celé věci hrají podprsenky. 34 % respondentek nosí podprsenku push-up, 37 % dotázaných žen pak používá podprsenky s podloženými košíčky, které dodávají prsům hezký tvar a dobře je drží. Některé ženy sází také na speciální cviky pro zpevnění prsních svalů (10 %), používání speciální kosmetiky (8 %) či na užívání doplňků stravy (4 %).

Zatímco české ženy se na svá ňadra dívají většinou kritickým okem, jejich partneři jsou větší optimisté. 56 % dotázaných žen odpovědělo, že zatímco ony jsou s ňadry nespokojeny, jejich partnerům se líbí. Obráceně situaci popisují necelá 3 % žen. Ty jsou se svými ňadry spokojeny, zatímco partner má výhrady. Průzkum dále odhalil, že 62 % respondentek nemá problém s tím, když jim muži zírají do výstřihu, 8 % z nich se to vysloveně líbí. Jen 20 % žen uvedlo, že je jim to nepříjemné nebo jim to přímo vadí.
Mít ňadra podle svého přání je dnes díky plastickým chirurgům možné doslova na počkání. Ačkoli je většina žen s poprsím nespokojena, na plastickou operaci si zatím troufne málokterá. A kvůli mužům už teprve ne. Na otázku, zda by plastiku prsou podstoupily na přání partnera, odpovědělo záporně 80 % respondentek. 13 % žen by šlo v případě, že by partner celou záležitost financoval a pouze 7% z dotázaných by plastiku na přání partnera podstoupilo bez problémů. 

Průzkum proběhl na jednom z nejčtenějších internetových magazínů pro ženy
http://zena-in.cz/. Partnerem projektu je Decolen, doplněk stravy obsahující směs rostlinných látek, která napomáhá získání plného a pevného tvaru poprsí. 

Připravila: Zuzana

Foto: Walmark

13.8. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků