Sport

Kam s dětmi za lyžováním v Mariánských Lázních?

Ať už bydlíte poblíž krásného lázeňského města Mariánské Lázně, nebo se sem chystáte v zimě podívat, možná vás bude zajímat, že i tady si můžete zalyžovat. Mariánské Lázně totiž nejsou jen kolonáda, lázeňský park a Zpívající fontána, ale taky krásná příroda a ski areál.

Mariánské Lázně jsou město mnoha překvapení 

Když uslyšíte Mariánské Lázně, jistě si hned představíte lázeňskou kolonádu, po které se procházíte s džbánkem naplněným léčivým pramenem, v ruce teplou lázeňskou oplatku a při tom možná posloucháte zpěv fontány. Pak se vydáte do hotelu, kde si dopřejete příjemnou masáž, relaxační koupel, případně si jdete zaplavat. Tak tomu je v sezóně. 

Mariánské Lázně tvoří spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Ačkoli se nemohou pochlubit dlouhou historií, své příznivce si našly, ti se sem dokonce často a rádi vrací. 

Teď se ale blíží zima, venku začíná tuhnout a místo dlouhých procházek většina z nás přemýšlí, kde si zalyžovat. Vrcholky hor už sem tam pokrývá trocha sněhu, ani se nenadějeme a podobně tomu bude i jinde. Třeba právě i v Mariánkách. 

Ski areál Mariánské Lázně si zamiluje každý 

Na severovýchodním okraji lázeňského města Mariánské Lázně, v nadmořské výšce 648 až 720 metrů, jen 400 metrů od lázeňské kolonády, se rozprostírá Ski areál Mariánky

Díky této nadmořské výšce se můžete těšit na skvělé podmínky po celou zimu. Na své si tu přijdou děti i dospělí, začátečníci i pokročilí. 

Těšit se můžete hned na 3 sjezdovky různých obtížností (od modré po černou), jejichž délka je kolem 1500 metrů, k přepravě slouží lanová dráha a dva moderní lyžařské vleky. Užít si můžete denní i večerní lyžovačku. 

Víte, že pro děti je tu dětský lyžařský vlek Mikeska dlouhý 120 metrů a upravená lehká sjezdovka, která je ideální pro výuku začínajících lyžařů? 

K dispozici tu je i moderní dětský park s pojízdným kobercem, lyžařská školka i škola, snowboardová škola, půjčovna lyžařského i snowboard vybavení a parkování u areálu. Samozřejmostí je i občerstvení s příjemným posezením, kde si dáte teplý nápoj i něco do bříška, když vám během brázdění sjezdovek vyhládne. 

Zimní radovánky

Na své si tu přijdou i běžkaři 

Kromě sjezdovek se ve Skiareálu Mariánky nachází i upravované okruhy pro běžecké lyžování. Těch je hned pět, jejich délka se pohybuje mezi 2,4 km až 9,2 km. Většina tratí má dvě stopy, upravené bývají hlavně stopy kolem Golfu a přilehlé tratě, které vedou lesem (žlutá a modrá stopa). 

Víte, že na běžecké tratě můžete nastoupit hned na několika místech? Kromě golfového hřiště, Závišína a parkoviště u hotelu Eagle pod Polomem taky na Kladské (u Domu přírody Slavkovského lesa) a na parkovišti naučné stezky Smraďoch. Pokochejte se krásnou přírodou, užijte si vy i děti sněhu. Vydejte se do Mariánských Lázní nejen v létě, ale i v zimě. Příroda Slavkovského lesa si získá vaše srdce.

Komerční prezentace
Foto: Unsplash


Diskuze: příspěvků