Společnost

Kateřina Baďurová: sportovkyně tanečnicí?

Sbírání kytiček

Půvabná bývalá tyčkařka zaujala i sportem nepolíbené televizní diváky svou účasti v soutěží StarDance 2012. Co myslíte – věnuje se od té doby tanci, nebo ho pověsila „na hřebíček“?

Sympatická Katka zabodovala tak, že si ze StarDance nakonec odnesla vítězství. Dlužno podotknout, že na něm má velký podíl také její taneční partner Jan Onder a rovněž i choreograf a „vrchní dohlížitel“ Petr Čadek. A právě od Petra ke Katce nedávno zamířila zajímavá nabídka. Ale nepředbíhejme…

Manažerka i učitelka

Do roku 2010 let jste Katku mohli vídat jako tyčkařku na domácích i mezinárodních kolbištích, pak se však díky zranění rozhodla předčasně ukončit svou sportovní kariéru. V současné době pracuje jako šéf trenérka atletického oddílu a ještě spoluvlastní sportovní školku. Plány má Katka velké, ráda by zanedlouho otevřela i soukromou základní sportovní školu. Avšak dříve než jako „paní učitelku“ ji můžete vidět a také zažít i vy, pokud vás baví tanec.

Petrova nabídka

„Spolupráce s Katkou na StarDance byla velmi příjemná. Je vidět, že má pro pohyb vášeň a v tanci je velmi nadaná,“ uvádí charismatický tanečník, choreograf a majitel taneční školy Tančírna. Navíc Petr Čadek dodává, že dlouho neviděl nikoho, kdo by se pro tanec tak nadchl, jako právě Katka. A proto jí nabídl, aby společně s Janem Onderem vyučovali tanec v jeho škole. Zdá se, že ji ani nemusel dlouho přemlouvat. Aktuálně tedy bude ve dvojici vyučovat vždy maximálně patnáct párů. „Vždycky jsem hrozně ráda sportovala a teď, když už nemůžu dělat atletiku, jsem se nadchla pro tanec. K tomu mě přivedl Petr Čadek a já se mu za to teď chci odvděčit tím, že jsem přijala jeho nabídku,“ usmívá se sympatická Katka.

Práce, nebo rodina?

Zkraje ji v Tančírně uvidíte jednou nebo dvakrát týden, ale kdo ví, třeba se jí nová profese „zadře pod kůži“, žáci budou nadšení, a tak začne Katka vyučovat tanec častěji. Nechme se však překvapit – nedávno se totiž nechala slyšet, že by své dcerce Ellen ráda pořídila sourozence…

Připravila: Marcela
Foto: archiv Tančírna Petra Čadka
27. 3. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků