Máte rádi řeckou kuchyni? Vyzkoušejte řeckou restauraci Kavala, která už pět let funguje v pražských Dejvicích. Vybrat si můžete z široké nabídky řecké kuchyně. Její majitel Jannis Asarlidis společně s řeckým šéfkuchařem postavili menu na třech pilířích – tradiční, regionální a moderní řecké kuchyni. Od všeho zde najdete kousek.

Mezi tradiční jídla patří například vyhlášené řecké pomazánky, jako je jikrová, sýrová, lilková či jogurtová (tzatziki). V Kavale však můžete ochutnat všechny pomazánky najednou. V rámci předkrmů si můžete zvolit „degustační“ mix pomazánek nebo talíř jednohubek s plody moře. Ten je možná ještě znamenitější. Pokud chcete zabrousit do tajů regionální řecké kuchyně, čekají na vás třeba cuketové karbanátky z romantického ostrova Santorini. Velmi oblíbené jsou také slávky připravené na bílém víně a bylinkách. A pokud máte rádi modernu, můžete ochutnat jedno z nejoblíbenějších jídel současných Athén – výtečný telecí brzlík s lahodnou bramborovou kaší a omáčkou z uzených ančoviček.

Oblíbenou specialitou je ryba pečená ve vinných listech, díky čemuž zůstává rybí maso šťavnaté. Už jste měli kůzlečí maso pečené v keramickém hrnci společně s brambory a bylinkami? Křehké maso pocházející z mléčných kůzlat, stejně jako lahodné jehněčí maso, dováží majitel přímo z Řecka. Z jehněčího masa se zde připravuje již zmíněné kleftiko či unikátní jehněčí carpaccio. Regionální specialitou je i domácí zmrzlina ochucená mastichou, aromatickou pryskyřicí z ostrova Chios.

Restaurace Kavala je také zajímavá svou netradiční nabídkou vín. Na vinném listu totiž najdete výhradně řecká vína pocházející z nejrůznějších řeckých regionů. Vína speciálně vybírá a dováží majitel restaurace Jannis Asarlidis. Mezi nejzajímavější vína, která můžete v Kavale ochutnat, patří vína ze slavného vinařství Nico Lazaridi v Makedonii.

Kromě restaurace provozuje Jannis Asarlidis také obchod s řeckým zbožím, který stojí hned vedle restaurace. Zájemci v něm mohou nakoupit nejrůznější řecké speciality – vyhlášené jogurty (z kravího i ovčího mléka), sýry, uzeniny, olivové oleje a řecká vína.

Více informací najdete na http://www.kavala-praha.cz

Připravila: Katka
Foto: Kavala
27. 4. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků