Cestování

Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou

Najít pohodovou destinaci, kam budete moci vyjet na dovolenou s celou rodinou, a přitom se neobávat žádných problémů, nemusí být snadné. Pokud si ale vyberete Řecko, litovat rozhodně nebudete. Tato země je k dětem opravdu přátelská a nabídne jim široké možnosti rozptýlení a vám vytoužení odpočinek.

Respektujte záliby dětí 

Jak ale vlastně dovolenou s dětmi vybírat? Čím se řídit, když ve hře je tolik protichůdných požadavků? Snažte se upřednostnit záliby vašich dětí a trochu je také na budoucí pobyt připravit. Patří-li mezi vášnivé posluchače tajemných příběhů, není lepší lákadlo, než jim dopředu přečíst některé z řeckých bájí. Když jim potom vysvětlíte, že na vlastní oči uvidí místa, kde se ty úžasné pohádky odehrály, určitě je to nadchne. 

Naprostá většina dětí také miluje vodní radovánky. V Řecku je spousta aquaparků s pěknými vodními atrakcemi a jejich návštěva stojí za to. Děti se tak budou moci báječně vyřádit. Užijete si i dostatek hrátek na řeckých plážích. Řada z nich má pozvolný vstup do moře a jsou tak jako stvořené i pro úplně malé děti, které se budou třeba jenom cachtat, nebo stavět hrady z písku. 

Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou

V letadle to zvládnete hladce 

Pohodlná je i doprava, protože let do Řecka netrvá déle než 2-3 hodiny. Naprostá většina dětí včetně těch malých tak zvládne cestu bez potíží. Můžete využít i toho, že rodiny s dětmi se na letištích odbavují přednostně. Drobnou nevýhodou je, že dítě do dvou let sice neplatí za letenku, ale zároveň tím pádem nemá nárok na obsazení místa, tento problém ale určitě zvládnete. Jednoduše posadíte svého potomka na klín. 

Pro malinké děti vezměte dudlík nebo lahev s dudlíkem, pro větší bonbony na cucání, tím jednoduše předejdete zaléhání uší při vzletu a přistávání. Vyplatí se mít na cestu i něco, čím dítě zabavíte, třeba malou knížku. Další otázkou jsou transfery z letiště. Pokud máte opravdu malé dítě, které nemůže být během transferu bez autosedačky, nezapomeňte na to upozornit už při objednávání zájezdu. 

Hotely nabízejí i dietní stravovací programy

Od května do října máte v Řecku jistotu, že tu bude krásně a slunečno. Můžeme potvrdit, že v řeckých hotelích mají vynikající podmínky pro pobyt dětí. Problémem není třeba ani bezlepková strava nebo další diety, pokud je vaše ratolest potřebuje. Stravování pro děti je velmi pestré, k dispozici je třeba Tasty Corner, kde se pro děti od 3 do 12 let od 11.00 do 17.00 hodin nabízí zdarma např. ovoce, jogurty, zmrzlina, sušenky, voda, čaj, mléko a džusy. 

Aby vás ale během pobytu nepotkala nějaká nečekaná nepříjemnost, sjednejte si připojištění zahrnující třeba i ztrátu zavazadel. Investice pár korun navíc se vyplatí – nic vás nezaskočí. Zároveň neškodí, když si přibalíte i malou lékárničku se základní výbavou, třeba léky proti horečce, bolestmi, kašli. Nezapomenout na léky, pokud dítě nějaké užívá, je samozřejmostí.

Dokonalý servis i pro malé děti

Nejlepší zázemí pro dovolené s dětmi mívají hotely sítě Grecotel, ve kterých nechybí rodinné pokoje, brouzdaliště, bazény pro děti, dětská hřiště. K dispozici je i tým profesionálů, který zajišťuje bezpečný provoz těchto zařízení a dozor nad dětmi přímo v průběhu her. Hotely mají i servis pro děti do 3 let, a to v poskytnutí nejenom kočárků, dětských postýlek a židliček, ale i spousty dalších nezbytných pomůcek od sterilizátorů, přes přebalovací podložky, WC redukce, nočníky a další. Nemusíte tak vozit spoustu věcí s sebou. Je také možné zajistit zábradlí k lůžku pro větší děti spící na dospělácké posteli. Musíte ale při objednávání zájezdu vybrat takový hotel, který dokáže všechny tyto požadavky splnit. 

KP


Diskuze: příspěvků