Hobby

Knížky plné inspirace

Sbírání kytiček

Pokud máte kamarádku, která vyrábí různé ozdoby a doplňky, pak ji pod stromečkem můžete překvapit zajímavou knížkou.

 

 

S knížkou Šperky z drátu a korálků od Sary Withersové se naučíte zacházet s drátem a vytvářet z něj elegantní tvary pro výrobu náušnic, prstenů, přívěsků, náhrdelníků, čelenek a broží. Naleznete zde vše, co potřebujete vědět o použití drátu při výrobě originálních a neotřelých šperků, ať už jste úplnými začátečníky, nebo již pokročilými šperkaři.

 
Knížka Moderní šperky od Vannetty Seecharranové vás seznámí s potřebnými nástroji i postupy práce s drahými i obyčejnými kovy, dráty a korálky, plastem, gumou, látkou, semišem, vlnou, kůží, papírem, dřevem, sklem, keramikou, betonem i pryskyřicí… V knížce nechybí srozumitelné návody, s jejichž pomocí se šperkařem může stát opravdu každý, a tak můžete vytvářet nevšední ozdoby a dárky, které udělají radost vám i všem, které obdarujete.
Obě publikace vydalo nakladatelství Metafora.
 
 

 

 Knížka Mozaikování od Kateřiny Konířové vám představí techniku, která tvoří výzdobu pomocí drobných kamenů, seznámí vás s několika způsoby osazení mozaikových kamenů, naučíte se zacházet s nářadím a orientovat se v lepidlech. Podrobně jsou vysvětleny techniky vytváření mozaiky na plochých i oblých podkladech, nástěnné mozaiky, mozaiková světla a mikromozaiky. Vydala Grada.

 
Připravila: Šárka
Foto: archiv firem
26. 11. 2010
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků