Akce

Koncert Dee Dee Bridgewater

Sbírání kytiček

Jedna z nejuznávanějších a nejrespektovanějších vokalistek Dee Dee Bridgewater se za několik dní představí ve speciálně sestaveném programu galavečera Jarní GALA.

Charismatická zpěvačka mnoha hudebních tváří, držitelka dvou cen Grammy a broadwayského ocenění Tony, se 2. dubna představí návštěvníkům pražského Obecního domu a společně se svými hosty je naláká do netušených hudebních krajin…
 
 

Dee Dee Bridgewater

Základem večera, na kterém se Dee Dee Bridgewater pokloní neobyčejné vokalistce Billie Holiday, jež díky jedinečnému nadání dokázala vystoupat z absolutního dna až na absolutní vrchol, je loňské album Eleanora Fagan (1915 – 1959): To Billie with Love From Dee Dee Bridgewater. Posluchači se tak mohou těšit na nesmrtelné skladby jako Lady Sings the Blues, Lover Man, či Strange Fruit.

A nejen to: Dee Dee Bridgewater před publikem doslova odehraje fascinující životní příběh této zpěvačky, známé také pod pseudonymem Lady Day. Americká Národní akademie hudebního umění a věd ocenila album Eleonora Fagan nominací na cenu Grammy v kategorii nejlepší jazzové vokální album.

Dee Dee Bridgewater je jazzovým světem vnímána jako pokračovatelka dynastie velkých jazzových dam. V minulosti složila svůj hold i fenomenální Elle Fitzgerald, když v sedmadevadesátém roce vydala album Dear Ella. Zdá se ale, že s Billie Holiday má společného mnohem více. Světová kritika píše o hlasové blízkosti obou zpěvaček, měkké artikulaci, lásce ke swingu, blues a architektuře složitých harmonií.
 
Vstupenky koupíte na www.strunypodzimu.cz a v síti Ticketpro.
 
Koncert probíhá v rámci galavečera Jarní GALA a výtěžek bude stejně jako v loňském roce zdrojem financování festivalu Struny podzimu, který proslul originalitou dramaturgie a představováním svěžích hudebních novinek.
 
Připravila: Šárka
Foto: Struny podzimu
23. 3. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků