Bydlení

Kouzelné vánoční dekorace: jaké zvolit

Co si jen vybrat z mnoha vánočních dekorací, kterými obchody doslova překypují? Dejte na svůj pocit! Důležité je jen to, abyste vánoční výzdobu sladili do jednoho stylu.

Romantické osvětlení

Teď vás nenabádáme k nákupu lustru nebo lampičky, ale světelných dekorací. Pořídit si můžete například úžasný strom, který decentně rozzáří váš obývací pokoj, ale i řadu menších světelných řetězů. Půvabně vypadají srdíčka, andílci, koule, mašličky. Řetězy ozdobí jakékoliv zákoutí v interiéru, na které chcete upozornit. Už dávno nepatří jen na vánoční stromek.

Ubrus, nebo běhoun?

Nečekejte, až přijde Štědrý večer, ozdobit stůl přece můžete mnohem dříve. Jenže jak rozlousknout věčné dilema, zda se spíš hodí ubrus, nebo běhoun? Jednoduše. Zvolte oboje. Jako základ může poslouží světlý jednobarevný ubrus, který máte doma, a na něj položte podélný běhoun. Dodržujte jen jedno pravidlo – pokud zvolíte běhoun s výrazným vzorem, měly by i ostatní dekorace držet tento styl anebo vyjít z barvy vzoru. V případě tradiční červené to určitě nebude problém.

Jako u babičky

Zažili jste v dětství Vánoce, kdy se stromeček zdobil plátky sušeného pomeranče a cukrovím z perníku? Kdy na stole nechyběl sváteční punč a vedle na skříňce kouzelná skříňka, která sama hrála? Vrátit se zpátky v čase můžete i dnes – nostalgické dekorace, které připomínají dobu, kdy jste Vánoce trávili u babičky, jsou i jedním z letošních trendů.

Vlastními silami

Líbí se vám vánoční dekorace a přece jen byste si svůj domov raději vyzdobili sami tím, co vy nebo děti vytvoříte? S malými nezbedy vám to půjde hravě, když je zabavíte vykrajováním stromečků, hvězdiček, zvířátek a dalších tvarů z těsta. Pak už je stačí jen posypat barevnými cukrovými kuličkami a dekorace bude hotová. A kdyby se náhodou snědla dříve, než přijdou svátky, upečte si novou.

Sněhulák, i když bude nad nulou

Každá rodina má svou oblíbenou figurku, která ji provází celými svátky. U někoho vítězí Santa Claus, v další domácnosti vévodí sobi, jinde to můžou být andílci. A samozřejmě sněhuláci. Ti zkrátka k zimě patří. Objevují se v mnoha variacích a velikostech, tak si vyberte svého favorita.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Ikea, Kika
Zdroj fotografií: Kika
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků