
Už slyšela o ošetření CO2 laserem, ale pořád měla pochybnosti a trochu obavy. Nakonec jsme se domluvili s klinikou Markin, že u nich ošetření vyzkouší, nechá si vše podrobně vysvětlit a o své zkušenosti se podělí s vámi. Pokud někdo z vás také řeší nedokonalosti pleti jako jizvičky, vrásky a pigmentové skvrny, najde třeba odpovědi na své otázky a bude se moci lépe rozhodnout.
Na klinice se jí věnoval pan doktor Radek Poláček. Specializuje se na estetickou medicínu obličeje, dekoltu (léčba vrásek, jizev, omlazení, léčba bolestí hlavy, zad a další). Dalším oborem je pak plastická a estetická gynekologie.
Co jsme se tedy dozvěděli
Pokud chce žena primárně odstranit jizvičky po akné, existuje několik možností. Např. mikrojehličkování dermapenem. Je to poměrně soft metoda, ale musí se často opakovat. Pomáhá i mezoterapie, vital injektor, plazmaterapie apod. Intenzivní účinek má však ošetření CO2 laserem.

Redakční testování: Odstranění jizviček a celkové omlazení CO2 laserem: ošetření anestetickým krémem
Našim cílem je donutit pleť, aby zahájila přestavbu. To velmi dobře zvládne CO2 laser. Jeho dávkování do kůže je potřeba domluvit s klientkou. Dá se udělat poměrně razantní ošetření, které má skvělý výsledek. Pak regenerace trvá zhruba 14 dnů, ale výsledek je výborný. Stačí jedno ošetření. Nebo se ošetření dělá méně razantně, 2 x 3x. Rekonvalescence je rychlá, během tří dnů. Ale zase je nepříjemné, že se celá ta procedura protáhne. Já jsem spíš pro ta razantnější ošetření. Klientky pak na sobě opravdu vidí výsledek. Pokud zvolíme méně razantní postup, tak si třeba některé ženy řeknou, ono to není moc vidět. Tak já už nejdu. Přitom účinek každého ošetření ještě po dobu 4 týdnů po regeneraci dobíhá.
Tento laser se může dělat jenom na podzim nebo v zimě, protože potom je pokožka náchylná na vznik pigmentací, když se ozáří sluncem/ UV zářením například v solariu.
Ošetření střední intenzity se hojí asi takto: 1. Den jsou to razítka, 3. den se to začne barvit dohněda a začíná pomalinku odlupování. 7 den je pleť vyloupaná
Ono se dá udělat i velmi razantní omlazení, ale to se provází v celkové narkóze, jednodenní hospitalizací a 21 dní rekonvalescence.
Pokud chce někdo opravdu intenzivně řešit prevenci stárnutí pokožky, je potřeba ji každé dva měsíce stimulovat, aby se opravovala. Dělají se na to velké výzkumy. Existují epigenetické informace v buňkách, které stojí nad DNA a opravují buňku. A když jsou aktivní, tak buňka je mladá. Když z nějakého důvodu nejsou aktivované, tak buňka stárne. Na obličeji se ví, že když se tkáň pravidelně dráždí, vzniká v ní tzv. sterilní zánět a buňky pak spouští omlazující proces.
Toho se dá docílit laserem, plazmou, mezonitěmi, mezoterapií,radiofrekvenční, fokusovaným ultrazvukem a podobně?
Výběr intenzity ošetření
Na razantní ošetření jsem neměla odvahu. Domluvili jsme se s panem doktorem na středně intenzivním ošetření. Podle pana doktora je to škoda, protože mám pigmentové skvrny a razantnější ošetření i krásně sjednotí tón pleti.
Samotné ošetření
"Nejdřív vám přejedu laserem na minimální energii, tím trošku narušíme pokožku, pak namažeme anestetický krém, aby lépe pronikal. A pak to asi za hodinu projedeme naostro," popsal proceduru MUDr. Radek Poláček.
Ošetření pleti po zákroku
"Sáhnul bych po gelu s kyselinou hyaluronovou. Ten se velmi dobře roztírá. Pevná mast nebo krém se špatně roztírá a můžou se strhnout stroupečky a vznikají miniaturní jizvičky," dodal MUDr. Radek Poláček.
Reportáž ze samotného ošetření a hojení
A co vy? Zkoušeli jste někdy ošetření laserem?
Připravila: Katka Soušková
Zdroj: klinika Markin
Foto: redakce