Blogy

Krátký příběh o úzkosti

Zoufalý Petr jen bezmocně přihlížel, jak lékař s lehce unaveným výrazem ve tváři mlčky vyšetřuje Marcelu, největší lásku jeho života. Nervózně postával v rohu místnosti a napjatě čekal, jak se situace vyvine.

Postarší doktor s hlasitým vydechnutím sundal z uší stetoskop a klidným tónem Petrovi sdělil, že, zdá se, nejde o bezprostřední ohrožení života. Raději si ale jeho ženu odvezou do nemocnice na podrobnější vyšetření, aby zjistili příčinu nastalých obtíží.

Něco se děje

Marcela se už dlouhou dobu chovala podivně. Smutný výraz v její tváři a často vlhké oči naznačovaly, že něco není v pořádku. Na dotaz, zda se něco děje, jen mlčky zakroutila hlavou.

Petr netušil, proč se Marcela trápí. Dělal jí pomyšlení a myslel jen na to, jak ji obveselit. Nevěděl, že Marcelu už delší dobu sužují úzkostné stavy a obava o vlastní zdraví. Často nemohla v noci spát, zírala do tmy a do její duše se plíživě vkrádal nesmyslný strach.

A je to tady

Z ničeho nic se začínala bát. Bála se o to, že její dosud šťastný život skončí. Že přijdou nečekané zdravotní komplikace, a že nakonec zemře na rakovinu jako teta Marie. Ta myšlenka ji ovládala čím dál víc, až si jednoho deštivého rána skutečně nahmatala bulku v prsu. A je to tady.

Její psychický stav se zhoršoval. Chodila jako tělo bez duše, cítila se čím dál unavenější. Nic ji netěšilo a myslela jen na to, kolik času jí ještě zbývá. Strašně se bála! Byla přesvědčena o tom, že na návštěvu lékaře už je pozdě a v duchu si představovala vlastní pohřeb. Sama sebe vystresovala natolik, že se jí jednou v noci udělalo opravdu zle. Nemohla popadnout dech a bolest na hrudníku byla natolik akutní, že vyděšený manžel bez váhání volal záchrannou službu.

Soukromé peklo

V nemocnici se ukázalo, že bolest na hrudi a potíže s dýcháním vyvolala Marcelina dlouhotrvající úzkost a bulka v prsu je neškodný lypom, nezhoubný nádor, vzniklý z tukové tkáně. Marcela si ovšem za posledních několik týdnů prošla vlastním soukromým peklem, kdy z původního nic vykonstruovala obrovské něco. A to ji v konečném důsledku zcela ovládlo a dohnalo až na pokraj zhroucení a skutečného zdravotního ohrožení.

Příběh na téma úzkost napsala Lea Raif.

Zdroj informací: Lea Raif
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků