Gastro

Kvalitní přívlastkové víno za rozumnou cenu

Sbírání kytiček

Přinášíme vám tip na kvalitní víno za rozumnou cenu. Patříte k lidem, kteří nemají čas vybírat vína ve fonotékách? Potřebujete si vystačit s nákupem v běžných obchodních řetězcích? Ochutnejte přívlastková vína v kategorii výběr z hroznů z řady Ludwig Culinary, kterou vyrábějí Vinné sklepy Roztoky.

 Ludwig - Ryzling rýnský Aurelius 2009

Ludwig – Ryzling rýnský Aurelius 2009

Vína Ludwig Culinary jsou vyrobena z kvalitní révy, jejíž hrozny dozrávají do přívlastkové kategorie výběr z hroznů. Na sběr kvalitní suroviny navazuje šetrné zpracování nejmodernějšími metodami, které dbají na kvalitu a odrůdovou čistotu. Moderní charakter vína řady Ludwig Culinary podtrhuje design lahve oceněný v soutěži Obal roku 2010.

Mezi víny všech řad LUDWIG najdete jak jakostní vína pro běžnou spotřebu – „LUDWIG Prime Line“, tak i jakostní vína vyšší kvality – „LUDWIG Selection“ a již zmíněnou řadu „LUDWIG Culinary“, tedy vína kategorií pozdní sběr i výběr z hroznů, vína suchá, polosuchá i polosladká, bílá, červená i růžová. Konečná cena vína v kvalitě výběru z hroznů se pohybuje okolo 160 korun.

Společnost Vinné sklepy Roztoky nezapomíná ani na svatomartinské víno, jehož obliba v Česku rok od roku stoupá. Novinkou letošního roku bude rozšíření svatomartinské řady Ludwig o víno z odrůdy Muškát moravský, který byl letos poprvé zařazen mezi povolené odrůdy pro výrobu svatomartinského vína.

Ludwig XX. Ryzling rýnský / Aurelius pozdní sběr 2009

Ze svěžího Ryzlingu a aromatického Aurelia vytvořili ve Vinných sklepých Roztoky ke svému výročí dvaceti let svého vzniku tuto ojedinělou kupáž.

Vychlazené se výborně hodí k ostřejší úpravě ryb.

Připravila: Katka
Foto: Vinné sklepy Roztoky
1. 10. 2010

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků