Domácnost

Kvalitní ručník vám vydrží roky: deset tipů, jak toho docílit

Provětrejte koupelny, uvolněte místo ve skříni a pořiďte si luxusní ručníky a osušky z egyptské bavlny od Matějovského, do konce dubna 2022 se slevou 20 %! Poradíme vám, jak se o ně správně starat, aby byly stále tak úžasně hebké a zároveň dokonale savé. Protože když se rozhodnete investovat do nových ručníků a osušek, pak se doslova vyplatí i správná péče.

Už dlouho si slibujete, že vybavíte koupelnu novými ručníky?

Využijte jarní slevu 20 % na ručníky a osušky z luxusní egyptské bavlny Mita z wellness kolekce české firmy Matějovský! Egyptská bavlna se vyznačuje extrémní savostí, úžasnou hebkostí a dlouhou životností. Mezi atraktivními barvami si vyberete odstín, který dokonale padne právě vaší koupelně.

Jak se o ručníky starat, aby vám dělaly radost a byly ozdobou koupelny po dlouhé roky?

Se sadou ručníků MITA v elegantním dárkovém balení zabodujete při každé příležitosti. Matějovský a.s.
Se sadou ručníků MITA v elegantním dárkovém balení zabodujete při každé příležitosti. Matějovský a.s.

1) Ručníky a osušky je před prvním použitím nezbytně nutné alespoň dvakrát důkladně vyprat v pračce na doporučenou teplotu a dlouhý prací program s příslušným pracím prostředkem. „Ručníky pereme odděleně, jelikož dochází k vymývání zbytkových barev a nečistot z výroby. Prvními praními přirozeně dochází k uvolnění jemných volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině, což zajistí lepší vzhled a delší životnost výrobku,“ vysvětluje Kateřina Vařechová, obchodní ředitelka společnosti Matějovský.

Náš tip: I když je froté kvalitní, tvoří se na něm zpočátku drobné žmolky, které však po několikátém praní vymizí.

2) Ručníky perte v pračce na dlouhý program, vždy se řiďte konkrétní doporučenou teplotou uvedenou na nášivce. Obecně je doporučeno 40 až 60 °C.

3) Dodržujte zásady správného dávkování příslušného pracího prostředku. „Přílišné množství se ve vláknech usazuje a barvy blednou, nedostatek vede k nízkému odkalování vody a následnému tvrdnutí tkaniny,“ dodává Vařechová. Bílé ručníky perte v prostředku na bílé prádlo. Na barevné a tmavé ručníky volte prací prostředek na barevné prádlo, bez optických zesvětlovačů.

4) Ručníky nevyvářejte a nebělte.

Sleva 20 % platí do 30.4. 2022 nebo do vyprodání zásob. Matějovský a.s.
Sleva 20 % platí do 30.4. 2022 nebo do vyprodání zásob. Matějovský a.s.

5) Neperte ručníky s oděvy, které mají háčky nebo zipy, předejdete tak vytažení vlákna. Nežádoucí tvorbě žmolků předejdeme správným plněním pračky. Textil se při praní nesmí příliš třít o buben, k čemuž dochází, pokud je pračka přeplněná nebo naopak naplněná nedostatečně.

Náš tip: Dojde-li k uvolnění smyčky froté, dále ji nevytahujte. Přesahující část opatrně odstřihněte nůžkami. Kvalitní ručník je tkaný tak, že se mu po odstřižení vytaženého vlákna nic nestane.

6) Při praní ručníků nepoužívejte aviváž. Aviváž vlákna slepí k sobě a ručníky tak ztrácí měkkost a zejména přirozenou schopnost absorpce. „Může také zapříčinit tvorbu žmolků. U bílých a světlých ručníků může barevná aviváž způsobit i jejich zešednutí či zaprání,“ připomíná Kateřina Vařechová.

7) Ručníky nikdy nežehlete ani nemandlujte, smyčky by se zploštěly, polámaly a ztratily savost.

Modalové ručníky Beech. Matějovský a.s.
Modalové ručníky Beech. Matějovský a.s.

8) Sušení v sušičce nedoporučujeme, pokud se pro sušičku i přesto rozhodnete, zvolte šetrné delší sušení na nízkou teplotu. Jemným vláknům škodí také sušení na přímém slunci či horkém radiátoru.

Náš tip: Ideální je sušit ručníky na velmi vzdušném místě, kde se vlákna krásně načechrají.

9) Do hůře větratelných koupelen jsou ideální modalové nebo bambusové ručníky. Kombinace bavlny a modalu, který se vyrábí z bukového dřeva, splňuje ty nejvyšší nároky na hebkost a savost. „Modalové ručníky a osušky jsou velmi příjemné a přirozeně lesklé, výborně sají a následně rychle schnou, což je nespornou výhodou pro menší koupelny bez možnosti přirozeného větrání,“ popisuje Kateřina Vařechová. „Jsou hebké a nadýchané, přirozený lesk modalového vlákna dodává povrchu neobyčejné kouzlo,“ dodává.

Bambusové ručníky Luna. Matějovský a.s.
Bambusové ručníky Luna. Matějovský a.s.

Náš tip: Bambusové ručníky mají díky dutému tvaru vláken extrémně vysokou savost a také rychleji schnou. Bambus má přirozenou antibiotickou funkci, nemnoží se v něm bakterie a plísně a nedochází proto ke vzniku nepříjemných pachů. Hodí se proto zejména do koupelen bez přirozeného větrání.

10) Hledáte luxusní ručník, vydrží roky? 100% egyptská bavlna představuje absolutní špičku mezi ručníky.Je považována za nejkvalitnější bavlnu na světě, díky svým přirozeně dlouhým jemným vláknům se vyznačuje extrémní savostí, úžasnou hebkostí a zejména velmi dlouhou životností,“ přibližuje Kateřina Vařechová. Ručníky z egyptské bavlny jsou tkány ve vysoké gramáži, která zaručuje pevnou a hustou strukturu látky, a tedy vysoký uživatelský komfort.

Jaké ručníky máte nejraději vy?

Komerční prezentace

Zdroj informací: Matějovský
Zdroj fotografií: Matějovský
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků