Hobby

Květen: měsíc Hada

Hady nijak nepřekvapím, že jsou právě teď ve svém živlu. Jak se říká: „Na sv. Jiří vylézají hadi a štíři“.

Ano je to tak. Přichází období vlády HADA. Ten přebírá „funkci“ po silném a mocném Drakovi. Pokud jste Draka správně využili, pomůže vám Had nastavit vše tak, abyste svých cílů dosáhli snadno a chytře. 

Draka jste v dubnu měli využít k tomu, aby vám ukázal velikost vašeho potenciálu. S Drakem jste se měli podívat do vaší budoucnosti a nastavit si smělé plány. Pokud jste tak učinili, má Had co na práci a bude spokojen. Pokud ne, bude Had velmi frustrován. 

O Hadovi víme, že je perfekcionalista a že jeho touhou je vítězství – tj. dojít do cíle v jakémkoliv úsilí, které vyvinete. Také víme, že Had jedná pouze, když VÍ, ŽE VÍ, ŽE VÍ. Tj. Had musí nejprve vše zjistit, nastudovat, prověřit, ověřit a musí mít naprostou jistotu, že přesně ví, co a jak se má dělat. Teprve potom přichází s moudrými a cennými radami. Ty jsou pak k nezaplacení a měli byste je do puntíku využít. 

Podařilo – li se vám nastavit své cíle pomocí Draka, pak se nyní zaměřte na to, jak vše nastavit tak, abyste těchto cílů mohli dosáhnout. Věnujte všechen čas důkladné a důsledné přípravě. Studujte, zkoumejte, ptejte se chytřejších a zkušenějších, hledejte na internetu, čtěte knihy k danému tématu apod. Sestavujte svůj dokonalý plán krok za krokem. Had vám pomůže vypilovat vše až k dokonalosti. 

Ale pozor na to. Dokonalost neexistuje, a proto se Had někdy snaží až příliš. Může se vám pak zdát, že váš plán ještě není dokonalý a proto nejste připraveni k akci. Tu pak budete stále odkládat a nakonec můžete svoji příležitost úplně promarnit. Je tedy dobré, nastavit si hned na začátku hranici „dokonalosti“, tj. jaký stupeň přípravy bude již dostačující k tomu, abyste se pustili do práce a přestali dále zkoumat a studovat. Tuto hranici pak nepřekračujte, protože byste opravdu mohli vše prošvihnout jen díky snaze být ještě lepší.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com


Diskuze: příspěvků