Rodina

Květen: měsíc lásky a milování

Květen máme v našich končinách spojen hlavně s láskou. Nesmrtelná báseň Karla Hynka Máchy „Máj“ nám to bude vždy připomínat.

V květnu vše zkrášlí. Příroda se vyzdobí květy, vše září různými barvami a vše k sobě přitahuje tu největší pozornost. Podobně i my lidé (ať již vědomě či podvědomě) budeme mít tendenci přitahovat k sobě pozornost našeho okolí. 

A protože v přírodě je nejvyšším zákonem zákon zachování života, jde hlavně o „vytvoření“ plodu. Příroda má jasný řád -květ má upoutat pozornost, aby byl opylován a mohl se tak proměnit v plod. Stejně tak to působí i na lidi. 

Had je zvíře, které má velmi výrazné tělo. Proto je také spojován s „tělesností“ a smyslností (svět vnímáme všemi smysly). A protože pro tělo je určen smysl „hmat –dotek“, bude fyzický (tělesný) kontakt v květnu velmi silný. Ve vztazích s vašimi partnery byste to měli co nejvíce využít. Snažte se své partnery vnímat přes doteky. Držte se za ruce, objímejte se, mazlete se a využívejte co nejvíce svoji sexuální energii. 

Had patří k tzv. „ohnivým“ zvířatům (Had, Kůň, Koza) a Oheň má rád teplo (a je zdrojem tepla). A jedním z nejpříjemnějších „zdrojů“ tepla je teplo tělesné. To má lidské tělo nejraději. Čím více budete vnímat teplo svého partnera, o to více budete posilovat vzájemný vztah. Proto byste měli v květnu trávit co nejvíce času společně s partnerem v jeho těsné blízkosti. 

Díky silnému „tělesnému“ vnímání bude také v květnu posilována sexuální energie. I tu byste měli co nejvíce využívat právě v květnu. Pozor na to, že sexuální energie patří k energii Ohně a to je nejvyšší Jang. Oheň se ve vás neustále tvoří a je nutného „odčerpávat“ a k tomu slouží právě sexuální aktivity. Pozor jen na to, abyste svůj Oheň měli pod kontrolou a nevyužívali svoji sexuální energii tam, kde nemáte. Pozor na nevěry.

Autor: Jiří Čerňák – cernakinteriordesign

Foto: Designed by teksomolika / Freepik“ target=“_blank“>freepik teksomolika


Diskuze: příspěvků