Rodina

Květen: měsíc lásky a milování

Sbírání kytiček

Květen máme v našich končinách spojen hlavně s láskou. Nesmrtelná báseň Karla Hynka Máchy „Máj“ nám to připomíná.

V květnu vše zkrášlí. Příroda se vyzdobí květy, vše září různými barvami a přitahuje k sobě tu největší pozornost. Podobně i my lidé (ať již vědomě či podvědomě) se snažíme, abychom k sobě přitahovali pozornost našeho okolí.

A protože v přírodě je nejvyšším zákonem zákon zachování života, jde hlavně o „vytvoření“ plodu. Příroda má jasný řád. Květ má upoutat pozornost, aby byl opylován a mohl se tak proměnit v plod. Stejně tak to působí i na lidi.

Had je zvíře, které má velmi výrazné tělo. Proto se spojuje s „tělesností“ a smyslností (svět vnímáme všemi smysly). A protože tělo patří ke smyslu „hmat“, bude fyzický (tělesný) kontakt v květnu velmi silný. Ve vztazích s vašimi partnery byste to měli co nejvíce využít. Snažte se své partnery vnímat přes doteky. Držte se za ruce, objímejte se, mazlete se a využívejte co nejvíce svoji sexuální energii.

Had patří k tzv. „ohnivým“ zvířatům (had, kůň, koza). Oheň má rád teplo (a je zdrojem tepla). A jedním z nejpříjemnějších „zdrojů“ tepla je teplo tělesné. To má lidské tělo nejraději. Čím více budete vnímat teplo svého partnera, o to více budete posilovat vzájemný vztah. Proto byste měli v květnu trávit co nejvíce času společně s partnerem v jeho těsné blízkosti.

Silné „tělesné“ vnímání v květnu posiluje sexuální energii. I tu byste měli co nejvíce využívat právě v květnu. Pozor na to, že sexuální energie patří k energii ohně a je nejvyšší Jang. Oheň se ve vás neustále tvoří a je nutného „odčerpávat“ a k tomu slouží právě sexuální aktivity. Pozor jen na to, abyste svůj oheň měli pod kontrolou a nevyužívali svoji sexuální energii tam, kde nemáte. Pozor na nevěry.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků