Hobby

Listopad: vládne nám energie vepře

Sbírání kytiček

Koloběh života roku 2016 se pomalu ale jistě uzavírá.

Ticho, klídek, pohoda. To jsou „jediné“ činnosti, kterým byste se nyní měli věnovat. Zdá se vám to jako utopie? Ano, pro ty, kteří nepostupovali podle energií roku to utopie je, protože nyní musí vše dohánět.

Vláda Vepře patří k těm nejpříjemnějším v roce. S Vepřem přichází energie Vody, ta k nám přináší období zimy, tj. období, kdy jsou energie nejslabší a neustále klesají ( až do zimního slunovratu ). Pokud tedy chcete vyvíjet nějakou aktivitu, nebudete mít velkou podporu energií času. To znamená, že veškerou energii budete muset vložit sami ze sebe, což je velmi vyčerpávající. A nezapomínejte, že budete potřebovat hodně energie k tomu, abyste se chránili před velkým chladem. Navíc zima je energií Vody a ta oslabuje energii Kovu –tedy vaši imunitu. Pokud jste si ji nezpevnili, můžete se potýkat s různými nepříjemnými nemocemi spojené s chladem.

Vepř má rád hlavně hojnost, klid a pohodu. V listopadu byste se tak měli věnovat hlavně činnostem spojenými s jídlem, pitím, dobrou společností rodiny a přátel, příjemnou zábavou a celkově dobrou náladou. Ne náhodou v listopadu máme různé oslavy spojené s jídlem –např. svatomartinskou husu apod. A protože je zima, je důležité se „obalit tukem“, a proto by jídlo mělo být hodně masité a tučné, protože vás bude chránit před napadnutím chladem.

Také se vyhýbejte všem možným konfliktům. Ty vás jen vyčerpají. Naopak, využijte svoji energii k tomu, abyste se mohli postarat o ty, kterým chybí. Listopad je tak velmi dobrý měsíc pro pomoc bližním a na různé charitativní aktivity. V listopadu se tak starejte o celkový pocit blahobytu a hojnosti, kterou jste si měli v průběhu roku vytvořit. Vyhýbejte se všem náročným aktivitám. Nebudete mít dostatek energie a mohlo by u vás dojít k opravdu velkému vyčerpání, které může zbytečně skončit vaším onemocněním.

V listopadu byste také neměli začínat žádné nové projekty, či aktivity. Naopak, je to měsíc ukončení všeho starého, abyste v následujícím období mohli začít něco nového. Čím více se v listopadu vyčerpáte, tím méně sil budete mít na nový začátek. Proto si opravdu co nejvíce užívejte, jezte, pijte, hodujte a radujte se spolu se svými blízkými a pomáhejte těm, kteří to opravdu potřebují.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Freeimages

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků