Krása

Móda z džungle

Krásná, kvetoucí letní příroda inspiruje a těší snad všechny z nás. Módní návrháři si letos natolik oblíbili exotickou paletu barev a vůní džungle, že se ji rozhodli zakomponovat do letních kolekcí. My tak máme možnost kousek své letní dovolené přinést i do našeho šatníku.

Pestré barvy

 

Exotická krajina se značí zejména mnoha pestrými barvami – a to se do módních obchodů vneslo v obrovských vlnách. Zářivá tyrkysově i indigo modrá, listově zelená, fialová, oranžová i jasná žlutá kontrastují vesele jemným pastelovým barvám. Nebojte se colorblockingu. To je trend, ve kterém na outfitu zkombinujete dvě zářivé barvy (v různých odstínech). Není už žádné faux-pas vzít si modré sandálky a zelenou kabelku, nebo doplnit oranžové šaty fialovými doplňky.

 

Motivy džungle

 

 Do oblečení se ale promítají přímo i motivy exotických krajin, jako jsou potisky s palmami, květinami či zvířaty. Pozor si ale dávejte s nošením těchto pestrých kousků a doplňujte je základovým, jednoduchým oblečením, aby to nepůsobilo přeplácaně.

 

Doplňky

Kde je ovlivnění dalekými krajinami nejnápadnější, jsou doplňky. Ty jsou letos inspirované indiánskou kulturou a africkou savanou, ovšem svou šperkovnici můžete obohatit i o kousky, ze kterých doslova dýchá deštný prales.

 

 

Oblíbeným prvkem na doplňcích jsou různá exotická zvířata. Žirafy, sloni, tukani, papoušci, brouci i hadi, najdete je na náhrdelnících, náramcích i náušnicích. Co by to ale bylo za džungli bez květin? Do vlasů si rozpustile připněte nějakou tu barevnou květinu, k dostání je jich nepřeberné množství.

 

 

Eleganci i bohémskou originalitu dodají dřevěné doplňky a bižuterie zaplétaná z bavlnek nebo korálků. Náznak indiánských vzorů a barev je letos v kurzu. Zapomenout ale nesmíme ani na různá peříčka, neboť ty letošní kolekci doslova ovládají. Náušnice z různobarevných, třeba pavích per dodají šťávu vašemu každodennímu vzhledu.

 

 

Připravila: Natalie
Foto: Bershka, ZARA, iStock
20. 8. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků