Krása

Módní trendy: oblečení ve stylu džungle

Krásná, kvetoucí letní příroda inspiruje a těší snad všechny z nás. Módní návrháři ji i letos zakomponovali do letních kolekcí. My tak máme možnost kousek své letní dovolené přinést i do našeho šatníku.

Pestré barvy

Exotická krajina se značí zejména mnoha pestrými barvami – a to se do módních obchodů vneslo v obrovských vlnách. Zářivá tyrkysově i indigo modrá, listově zelená, fialová, oranžová i jasná žlutá kontrastují vesele jemným pastelovým barvám. Nebojte se colorblockingu. To je trend, ve kterém na outfitu zkombinujete dvě zářivé barvy (v různých odstínech). Není už žádné faux-pas vzít si modré sandálky a zelenou kabelku, nebo doplnit oranžové šaty fialovými doplňky.

Motivy džungle

Do oblečení se ale promítají přímo i motivy exotických krajin, jako jsou potisky s palmami, květinami či zvířaty. Pozor si ale dávejte s nošením těchto pestrých kousků a doplňujte je základovým, jednoduchým oblečením, aby to nepůsobilo přeplácaně.

Doplňky

Kde je ovlivnění dalekými krajinami nejnápadnější, jsou doplňky. Ty jsou letos inspirované indiánskou kulturou a africkou savanou, ovšem svou šperkovnici můžete obohatit i o kousky, ze kterých doslova dýchá deštný prales.

Oblíbeným prvkem na doplňcích jsou různá exotická zvířata. Žirafy, sloni, tukani, papoušci, brouci i hadi, najdete je na náhrdelnících, náramcích i náušnicích. Co by to ale bylo za džungli bez květin? Do vlasů si rozpustile připněte nějakou tu barevnou květinu, k dostání je jich nepřeberné množství.
Eleganci i bohémskou originalitu dodají dřevěné doplňky a bižuterie zaplétaná z bavlnek nebo korálků. Náznak indiánských vzorů a barev je letos v kurzu.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Zoot
Zdroj fotografií: halayalex on Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků