Krása

Módní tipy pro pořádné chlapy: jak zamaskovat větší bříško

Sbírání kytiček

Pravidla oblékání existují i v mužském světě a je jedno, kolik vám je let. Pokud jste kus chlapa a máte třeba trošku větší bříško, osvojte si pár stylistických rad, díky kterým zvýrazníte jen to, co je potřeba. 

Tyhle tipy z internetového obchodu ZOOT.cz jsou nadčasové a platí ať se děje co se děje.

 

Striktní NE potiskům

U košilí, triček i sak platí, že byste se měli vzdát velkých nápisů, grafických prvků a vzorů. Ideální je pro vás jednobarevná varianta nebo tenký vertikální proužek.

 

Větší neznamená lepší

Jestli si myslíte, že své bříško schováte pod o dvě čísla větší košili nebo sako, vězte, že tudy cesta nevede, ba právě naopak. Kromě břicha vám tak akorát narostou i ramena, ruce a – prsa. Vsaďte na slim fit ve své velikosti. Košile a sako tak budou vaši postavu jasně definovat a padnou vám v ramenou.

 

V jako výhra

Výstřihy do V jsou výhra. Triko s véčkem, polo triko nebo na dva knoflíčky rozepnutá košile odvedou pozornost a opticky seřídí vaši postavu do rovnoměrnějších tvarů.

 

Tři jsou lepší než jeden (nebo šest)

Sako na dva nebo tři knoflíky vás opticky zeštíhlí, s těmi s jedním knoflíkem se rozlučte. Dvouřadové sako na šest knoflíků pro vás není, maximálně si ho můžete koupit jako motivaci k členství v posilovně.

 

Zapínání místo vypínání

Svetr na zapínání vás nejen zeštíhlí, ale dodá vašemu outfitu šťávu.

 

Tmavá strana síly

Tmavé barvy opticky zeštíhlují, proto vám sednou lépe než světlé. Pamatujte si jednoduché pravidlo: zkombinujte světlejší spodek s tmavším vrškem a svět vám bude ležet u nohou.

 

Roury, nebo mrkve?

Správný střih džínů nebo kalhot je zásadní. Pro vás se hodí rovný střih regular nebo slim fit. Stejně tak se vzdejte všech příliš upnutých kalhot a samozřejmě také kalhot s vysokým pasem.

 

(P)odvedená pozornost

Vyberte si vždy jeden ultra cool doplněk, který onu pozornost vezme na sebe. Mohou to být hodinky, taška, kravata nebo brýle. Odvedete tak pozornost od míst, kterými se nechcete prsit.

 

Přiškrcen při činu

Rozhodujete-li se mezi motýlkem a kravatou, vyberte kravatu. Rozhodujete-li se mezi širší a užší kravatou, zvolte střední šířku. Ty příliš široké nenosí nikdo a ty příliš úzké by na vás vypadaly jako tkanička od bot.

 

Materiální lehkost

Materiály vybírejte pečlivě. Cokoli příliš tvrdého, huňatého nebo silného není pro vás. Vaše skříň by měla být plná těch nejjemnějších materiálů a lehkých látek.

 

Pravidlo nad pravidla

V jednoduchosti je krása a pro vás to platí dvojnásob.

Připravila: Andrea
Foto: ZOOT.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků