Krása

Módní trendy: Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu

Letní sezóna je tady a vy se již určitě chystáte někam k moři, k rybníku nebo na koupaliště. Co vám tedy v tašce nesmí chybět? Rozhodně trendy plavky. Pojďme se tedy podívat jaké si pro tuto sezónu vybrat, ať nešlápnete vedle.

Co je letos in 

Užijte si letošní trendy! Vybírat můžete z velkého množství vzorů, barev, střihů i potisků. Číslem jedna v trendech pro rok 2021 jsou zvířecí vzory. K leopardí klasice se přidal tygr či zebra. Vedle zvířecích vládnou i květinové vzory, které korespondují s módními trendy pro jaro a léto 2021. Na plavkách se nejčastěji objevují vzory tropických rostlin.

Nejvýraznější jsou letos sexy rafinované prostřihy a to jak na jednodílných plavkách, tak na modelech v celku. Nechybí ani asymetrické střihy, minimalistické bikiny, sportovní styl nebo volánky. Při jejich výběru se však řiďte typem vaší postavy, aby nebyly spíše na škodu. V neposlední řadě se nebojte odvázat, co se týče barev – neonové barvy, tyrkysová a mandarinková. 

Pokud dáváte přednost méně výrazným modelům, tak ani v trendech pro plavky nechybí letošní pastelové odstíny a také odstíny hnědé. „Dobře zvolený odstín hnědé vykouzlí velmi elegantní dojem. Oblíbeného „nude looku“ docílíte výběrem odstínu co nejblíž vaší pokožce,“ radí módní návrhářka Iveta Pecuchová. 

Pokud vás módní výstřelky příliš neoslovují a dáváte přednost klasice a nadčasovosti, tak je nestárnoucí a vždy elegantní černá. 

Typ postavy JABLKO 

Plavky tankiny jsou skvělou volbou pro postavu jablko Foto: Litex

Tento typ postavy poznáte podle širšího hrudníku, neznatelného pasu a většího bříška. K takové postavě ladí plavky, které odvedou pozornost od problémových partií. „Zvolit můžete dvoudílné tankiny, které jsou složené z delšího topu a kalhotek. Další dobrou volbou jsou zajisté extravagantní jednodílné monokiny (opticky zúží postavu) či klasické plavky pro plnoštíhlé,“ doporučuje odbornice na aktuální módní trendy Mária Padová.  

Typ postavy HRUŠKA 

Plavky s výrazným horním dílem sluší postavě ve tvaru hrušky Foto: Factcool

Pokud právě mluvíme o vaší postavě, máte užší ramena než boky a stehna. A navíc jste majitelkou štíhlého pasu. Snažte se vybrat plavky s výrazným horním dílem a nenápadným spodním dílem. Zvolte například vršek se zavazování za krkem z tenkých šňůrek nebo bez ramínek. Trefou do černého jsou také různé ozdoby vršků, jako jsou volánky či řasení. Pokud byste rády plavky jednodílné, dbejte, aby byl potisk v jejich horní části. 

Typ postavy PŘESÝPACÍ HODINY 

Černé jednodílné plavky s elegantním průstřihem Foto: Factcool

Značka ideál! Souměrné boky a ramena, a k tomu štíhlý pas i nohy. Tento typ postavy se také označuje jako postava do „X“. „Vybírat můžete z velkého množství plavek. Větší poprsí báječně podtrhne vrchní díl bikin s kosticemi nebo push-up efektem. Vyhýbat se nemusíte ani jednodílným plavkám různých barev a vzorů. Krásu vašich nohou podtrhnete více vyříznutými kalhotkami,“ radí Padová.

Typ postavy OBRÁCENÝ TROJÚHELNÍK 

Bikiny s výrazným spodním dílem lichotí postavě obrácený trojúhelník Foto: Factcool

Představte si trojúhelník vzhůru nohama. Tedy nahoře rozšířený a postupně se zužuje, stejně jako vaše postava – ramena širší než boky a úzký pas. V tomto případě potřebujete odvést pozornost od ramen. Tuto službu zajistí plavky s výrazným spodním dílem. Skvěle na vás budou vypadat všechny typy kalhotek – bikiny, nohavičky, brazilky a bokovky. Vrchní díl zvolte podle velikosti poprsí, ale dejte pozor, aby nebyl výraznější než ten spodní. 

Typ postavy ÚZKÝ OBDELNÍK 

Modré jednodílné plavky se zajímavým pasem Foto: ZOOT

Slyšet jste mohly také o „sportovní“ postavě. Jedná se o postavu, která se vyznačuje protáhlým trupem s málo výraznými křivkami, je tzv. v jedné rovině. Pokud jste majitelkou takové postavy, i vy budete mít z čeho vybírat. Vhodné jsou jednodílné plavky se zajímavým pasem nebo vykrojené bikiny. Dekolt zvýrazní vyztužené košíčky. Hodit se k vám budou také dvoudílné či jednodílné sportovní plavky.

Co přes plavky 

Nezapomeňte ani na různé přehozy, sarong nebo košilovou tuniku, které se hodí v podstatě ke všem plavkám. Jsou to nedílné součásti plážové módy a vám dodají na eleganci a také sebejistotě, když budete potřebovat koupit drink u stánku na pláži nebo odběhnout pro něco do auta u koupaliště.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Factcool.com, Iveta Pecuchová
Foto: Pura vida, Factcool.cz, Litex


Diskuze: příspěvků