Krása

Módní trendy podzimu

Sbírání kytiček

I když léto teprve před nedávnem začalo a dovolené jsou v plném proudu, v obchodech s módou se již připravují na příchod podzimní a zimní kolekce 2011/2012. Jaké jsou nejnovější trendy a nejlepší kolekce od známých módních návrhářů pro podzimní a zimní sezónu? Nechte se inspirovat modely ze světových mol, které byly viděny na přehlídkách v Miláně, Paříži, New Yorku a Londýně.

Letošnímu podzimu a zimě kraluje móda, která je inspirována 30. až 90. léty. Cestování v čase, pohled zpět a krok dopředu. Fantazii návrhářů jednonznačně nejvíce ovlivnila právě léta našich maminek, babiček a prababiček.
 

 Gareth Pugh

Gareth Pugh

Velkým hitem jsou zlaté a lesklé materiály. Výrazné zlaté vrstvené pletené šaty představila návrhářka Stella McCartney. Více než diskokoule září také avantgardní obleček od Garetha Pugha, který připomíná futuristické brnění složené ze zlatých minidestiček. A jako z jiné planety působí model od Comme des Garçonse, který zaujal svým asymetricky střiženým koženým kabátkem se zajímavým vázáním na straně.

Poblouznění přírodou a přírodní tématika ovlivnila modely podzimní a zimní kolekce. Fotorealistické potisky na šatech jsou žhavým hitem. Obrázky kukuřičného pole, stromů nebo pestrobarevné koláže představující různorodé krajiny přicházejí velkolepě z dílen módních návrhářů.

Kozačky inspirovány 70. léty! Platí pravidlo: Čím měkčí kůže a kalhoty se širšími nohavicemi, tím větší elegance.

Držte si klobouky! Ty totiž budete potřebovat. Široké klobouky představil na své přehlídce například Lanvin. Tato elegantní pokrývka hlavy vždy zaručí určitou dávku noblesy a vkusu.

 Chanel

Chanel

Chlapecký styl je opět tady! Oblek, ledabyle uvázaná kravata, polobotky a klobouk al capone z vás udělají královnu chlapeckého světa.

Starý dobrý společník každé dámy je kožešina. Již však neplatí, že by měla být v přírodních hnědých odstínech. Letí ty barevné. Čím jasnější, tím lepší. Stanou se zlatým hřebem večera.

Na výsluní se budou stále držet barvy, a to dokonce více než kdy jindy. Kdo si myslel, že s úderem podzimu přijdou do obchodů jen nudné a nevýrazné barvy, ten se mýlil. I podzim a zima budou přát jasné žluté, královské modři nebo výrazné zelené. Navíc vám tyto barvy pozvednou náladu a vykouzlí úsměv na tváři.

Hadí potisky. Tento trend bude na podzim velmi aktuální. Objevovat se bude nejen na doplňcích, ale i na ostatních částech zimní garderoby. Hadí vzory budou vysoce poptávané především v různě barevných kombinacích.

Autor: Aneta Vazačová
Foto: www.harpersbazaar.com, www.fullfrontalfashion.com, www.photosdemode.com
22. 8. 2011
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků