Krása

Módní trendy: sluneční brýle pro rok 2024

Sbírání kytiček

U slunečních brýlí se trendy spíše pomalu přelévají z jednoho roku na další jen s drobnými obměnami. Ani mezi letošními trendy nejsou žádné výstřednosti. Ostudu v nich neuděláte ani v následujících sezónách. Trendy brýle pro letošní sezónu představuje optometristka Petra Průchová.

Cat-eye s vintage nádechem

Klasický kočičí tvar obrouček je tu s námi už téměř 100 let, největší slávu si ale užil v 50. a 60. letech minulého století a s menšími obměnami se drží na vrcholu dodnes. „Cat-eye pro rok 2024 jsou spíše menší a mají ostřeji definovaný tvar, který má vintage nádech. Kočičí obruby jsou univerzálně slušivé, obzvlášť ale podtrhnou srdcový, oválný či kosočtvercový tvar obličeje,” vysvětluje optometristka Lentiamo.

Oversized milují lékaři i celebrity

Nejoblíbenější trend očních lékařů a optometristů. Proč? Plní totiž dokonale svoji funkci a nejlépe ze všech tvarů chrání oko i oční okolí od nebezpečných UV paprsků. Milují je také slavné osobnosti, protože jim poskytují soukromí. A právě díky spojení se světovými celebritami získaly oversized brýle punc luxusu, i když vůbec nemusí být drahé. „Oversized brýle sluší všem, kdo je umí nosit sebevědomě. Vzhledem k nápadné velikosti zůstaňte u klasické černé, hnědé či u želvoviny,” radí Petra Průchová.

Úzké obdélníky na několik sezón

Uvidíte je na Gigi Hadid, Hailey Bieber i na Miley Cyrus v klipu k písni Flowers. Vyznačují se tvarem úzkého obdélníku a nápadnými plastovými obrubami. Designéři od Balenciagy až po Ray-Ban věří, že tento trend jen tak nezmizí, a proto tyto brýle produkují v obrovském množství designů a barev. Nejvíce sluší těm, kdo mají oválný a kulatý obličej.

Průhledné obroučky pro jemné typy

Tento trend se už několik sezón za sebou objevuje na slunečních brýlích napříč tvary i barevným spektrem. Můžete zůstat u křišťálově průhledné, nebo vsadit na lehce zabarvený transparentní plast. „Obecně jsou tyto brýle skvělé pro jemné typy, na kterých černé nebo barevné brýle působí příliš tvrdě,” doporučuje optometristka.

Připravila: Lucie Bednářová

Zdroj informací: Lentiamo, optometristka Petra Průchová
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků