Krása

Módní vlasové trendy: vytvořte si vlny žehličkou na vlasy

Vlny v mnoha podobách jsou vždy sexy a dodají vlasům objem. A stále jsou oblíbeným módním trendem.

V minulém článku jsem vám ukázala jak na vlnité vlasy pomocí trojkulmy. Je to jednoduché a trojkulma krásně funguje i na kratších vlasech. 

Komu se líbí více nepravidelné vlny a potřebuje dodat vlasům objem, může vyzkoušet navlnit vlasy žehličkou. Existují i takové, které jsou i pro vlnění vlasů určené. Já jsem si oblíbila žehličku Rowenta Ultimate Experience. Vlasy v ní hezky kloužou a nedrhnou. Navlnění žehličkou je rychlejší a vy se nespálíte. 

Rovné mikádo před navlněním vlasů žehličkou

Jak na to 

Na umyté vysušené vlasy použijeme termoochraný sprej. Žehličkou uchopíme pramen u kořínků a pevně sevřeme. Otáčíme o 180 stupňů a pomalu sjíždíme po prameni. Výsledkem budou krásné vlny. Pokud chceme pevné vlny sjíždíme žehličkou po prameni pomalu, pokud volnější sjedeme rychleji. Na závěr účes lehce upravíme rukama a zafixujeme lakem

Pokud se zrovna na vlny necítíme, můžeme použít žehličku jen k dodání objemu účesu. Toho docílíme i na jemných rovných vlasech tím, že pramen sevřeme do žehličky a vytáhneme směrem vzhůru od kořínků vlasů. Vždy se snažíme táhnout proti směru růstu vlasů. To nám dodá objem u hlavy. Tuto techniku můžeme použít kdykoli během dne. Stačí nám pár minut a objem je na světě. 

Detail žehlení vlasů od kořínků pro zvětšení objemu

Můj tip. Máte-li už vlasy lehce mastné a splihlé, nastříkejte ke kořínkům suchý šampon, vlasy pročešte a kulmou navlňte.

Pokud vás zaujaly výrobky na vlasy od značky Rowenta, využijte na jejich oficiálním e-shopu Homeandcook.cz slevový kód ve výši 20 % na výrobky v sekci péče o vlasy. Stačí zadat slevový kód ROWENTAMEZIZENAMI. Platnost kódu je do 7. 3. 2021.

Autor: Petra Veberová Parvee
Foto: Josef Soušek


Diskuze: příspěvků