Akce

Na Festivalu Evolution vám odborníci poradí, jak dobře jíst a netloustnout

Sbírání kytiček

Která z nás by to neznala. Udržet si linii, se kterou budu spokojená, není vždy úplně jednoduché. Když však víte, jak na to, není to zase takový oříšek. Přijďte se o tom přesvědčit o víkendu 22. – 23. září na Výstaviště v Praze Holešovicích na Festival Evolution, který je zasvěcen zdravému životnímu stylu.

Festival, který je svým formátem naprosto výjimečný, totiž nabízí propojení vystavovatelské části s programovou. O čem se bude v jeho rámci mluvit, to si můžete na místě rovnu osahat nebo doslova ochutnat.

Se zdravým životním stylem jde ruku v ruce stravování. Jíst zdravě je jedna věc, ovšem jíst tak, abyste byly spokojené a nebojovaly s chutěmi nebo neměly výčitky, když zhřešíte, je věc druhá. Jak na to, vám poradí odbornice na zdravou výživu Margit Slimáková. Jíte zdravě, ale nemůžete přesto zahnat myšlenky na sladkosti a jiné dobroty, nebo naopak se tak hlídáte, že už z toho blázníte? 

„Chodí za mnou klientky s tím, že drží jednu dietu a stále tloustnou. Moje rada? Přestaňte držet diety!,“ říká Margit Slimáková. Cestou je podle ní jíst kvalitní základní potraviny a jídla z nich připravená. Stačí se prostě vrátit do kuchyně a naučit se alespoň trochu vařit a pak si užívat skvělého jídla, přátel a dobré nálady.

Neméně zajímavá bude přednáška výživové poradkyně Petry Eatjuicy Haluškové, která radí lidem jak poznat své tělo, jak se naučit mít rád sebe sama a jak správně jíst. Ke své práci se Petra dostala po smrti maminky, která zemřela na rakovinu. Tehdy začala pátrat, jak se může lidský organismus s nádorovým onemocněním vypořádat nadobro, případně jak tuto civilizační nemoc nikdy nedostat. Je to vůbec možné? 

„V dnešní době přijímáme do našeho organismu spousty toxických škodlivin a tělo tak ztrácí své původní samoléčitelské schopnosti. Správnými potravinami a sebeláskou se ale můžeme dostat ze všech nemocí,“ říká usměvavá Petra, které právě v češtině vychází kniha „I am amazing“.

Na nákupy vyrazte i s dětmi 

Vztah jídla a zdraví se nebude řešit jen na přednáškách, navštívit zde můžete také praktické kurzy vaření nebo si vychutnat nejrůznější dobroty včetně raw, bezlepkové, veganské nebo vegetariánské stravy ve food zóně. V prodejní části zase můžete skvěle nakoupit kvalitní potraviny s označením bio, fair trade, nebo natur. 

Pořídit zde budete moci také přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, bio textil i potřeby pro děti. Ty klidně na festival vezměte s sebou, protože pro ně bude připraven bohatý celodenní program včetně tvůrčích výtvarných a hudebních dílniček a chybět nebude ani hlídací koutek. 

Přijďte si zacvičit 

A to doslova. Na Festivalu Evolution si totiž můžete vyzkoušet různé druhy cvičení, od jógy, přes taichi, až po duchovní cestu a systém rozvoje těla a mysli falun gong. Připraveny jsou také lekce, ve kterých se seznámíte se základy meditace nebo masáží. 

Součástí festivalového dění je i část věnovaná osobnímu rozvoji, ve které vám koučové, psychologové, ale i fyzioterapeuté poradí, jak bojovat se stresem nebo jak si začít věřit a poslat do světa svůj talent. To však není vše, co můžete na festivalu zažít. 

Více informací najdete na webu www.evolution.cz

Připravila: red.

Foto: archiv PR

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků