Krása

Jak vybrat plavky podle typu postavy

Sbírání kytiček

Pokud jste s hrůzou zjistily, že plavky, se kterými jste počítaly, nejsou pro letošní dovolenou to pravé, nezoufejte. Prostě si kupte nové.

Takový nákup má řadu výhod, jednak v mnoha obchodech seženete plavky za nižší cenu a pak, v nových plavkách, které vám sednou a odpovídají vašim představám se budete dobře cítit. Současná móda dovoluje vše – plavky vcelku, dvojdílné s různým typem kalhotek i vrchních dílů, a to v mnoha barvách a vzorech. Jaké si zvolíte je jen na vás.

Uprostřed sezóny můžete být omezena nabídkou, ale pokud to jde, nedělejte žádné kompromisy, vyberte si skutečně jen to, co vám sedí, odpovídá vašim proporcím a požadavkům. Pak je také budete ráda nosit. A věřte, že se dají sehnat i plavky s podprsenkou až do velikosti G. 

Několik rad pro výběr

Velké poprsí

Pokud se můžete pochlubit objemnějším poprsím dávejte přednost stabilní a kvalitní podprsence se širšími a pevnými ramínky. Horní díl plavek by měl vytvarovat poprsí do přirozeného tvaru a poskytnout mu dostatečnou oporu.

Malé poprsí

Pokud chcete naopak horní partie maličko zvětši, vsaďte na vyztuženou podprsenku, nejlépe s vycpávkami a efektem push-up. Opticky zvětšit poprsí dokáže také nařasení a vodorovné pruhy.

Větší bříško

Ani za větší bříško se nemusíte stydět, stačí kvalitní plavky vcelku. Vsaďte na materiál s vysokým podílem elastanu a na plavky, které svým provedením přímo tvarují a zpevňují bříško.

Širší boky

Širší boky a větší zadeček vyřeší několik jednoduchých triků. Vždy se snažte upoutat pozornost k horní polovině těla a vaše problémové partie maskujte šátky, pareem, sarongem nebo sukýnkou. Řada firem je nabízí jako doplněk k jednotlivým modelům plavek, takže k nim skvěle ladí barvami i vzorem. Ale svou službu určitě splní i lehký sarong, který už doma máte. Nekupujte si příliš vykrojené kalhotky nebo tanga.
Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: La Marque
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků