Rodina

Nábytek na zahradu ve znamení pohodlí a snadné údržby

Sbírání kytiček

Slunce, vzduch, ve kterém je cítit léto na každém kroku a pohoda, na kterou jsme se těšili celou zimu. Díky letnímu počasí netrávíme tolik času doma, ale na balkonech, terasách, zahradách nebo v altánech. Aby tyto venkovní obýváky poskytly stejné pohodlí jako ty uvnitř příbytků, je důležité vybrat ten správný zahradní nábytek.

Moderní je nestarat se

Hitem posledních několika sezón se stal nábytek z umělého ratanu (hlavní fotografie). Pod slovem umělý si rozhodně nepředstavujte zelený či bílý plastový nábytek, který byl ještě donedávna součástí českých zahrad. Ratanový nábytek, neboli wicker, je elegantní a pohodlný zároveň. Věřte, že bude užitečnou a především designovou chloubou vašeho altánu, zahrady nebo interiéru. Hlavní výhodou umělého ratanu je minimální údržba a nízká hmotnost. Můžete tak nábytek přenášet z altánu na balkon, do zimní zahrady a zpět podle toho, kde právě chcete trávit svůj volný čas. Až přijde podzim a teploty už nebudou pro posezení venku příznivé, klidně můžete nábytek z umělého ratanu umístit třeba do vstupní haly. Jeho využití je tedy maximální. Ratanový nábytek, wicker, je elegantní a pohodlný zároveň.

Dřevěná okrasa

Meranti

Meranti

Pokud patříte spíše k příznivcům tradičního zahradního nábytku ze dřeva, zvažte koupi tropické sestavy. Dobře vypadá zahradní nábytek z tropického meranti. Tento přírodní materiál je charakteristický svou tvrdostí, a tím pádem i dlouhou životností. Zahradní nábytek pak můžete nechat venku během všech ročních období bez obav, že si budete muset kupovat rok co rok nový. Tropické meranti je charakteristický svou tvrdostí a dlouhou životností.

 

Teak

Teak

 Jestli se vám však červenohnědé dřevo meranti na vaši terasu barevně nehodí, zkuste světlejší teak. Teakové dřevo vyniká mezi ostatními materiály svou odolností vůči dešti, vlhkosti, slunci a plísním. Proto můžete tento zahradní nábytek nechat venku během všech ročních období.

Klasiku zahradního nábytku z masivu doplňuje švédská borovice. Nábytek z borovice pochází z drsného prostředí lesů za severním polárním kruhem, a proto dokonale odolává povětrnostním vlivům. Nejhezčím odstínem severské borovice je cappuccino.

 

Komerční prezentace
Foto: Mountfield
19. 7. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků