Kultura

Nenechte si ujít adventní koncert Arcibiskupského gymnázia

Sbírání kytiček

V pátek 7. prosince 2012 se v koncertním sále FOK v kostele sv. Šimona a Judy uskuteční slavnostní koncert Arcibiskupského gymnázia. Pokud patříte mezi příznivce duchovní hudby baroka a klasicismu nebo se v předvánočním čase chcete jen na chvíli zastavit a dopřát si nevšední kulturní zážitek, neváhejte a zavítejte do Dušní ulice v Praze 1. V podání sólistů, sboru a orchestru předního církevního gymnázia zazní mimo jiné Vivaldiho Gloria, Mozartovo Te Deum či výběr z oratoria Messiah od G. F. Händela.

Koncert, který se koná u příležitosti 20. výročí obnovení současného Arcibiskupského gymnázia a 100. výročí založení původního Arcibiskupského gymnázia v Praze-Bubenči, potrvá 120 minut a v jeho průběhu požehná generální vikář Michael Slavík, Th.D. novému CD, které v letošním roce nahráli studenti AG.

Arcibiskupské gymnázium v Praze je osmileté církevní gymnázium všeobecného studijního zaměření, které vedle nadprůměrného středoškolského vzdělání poskytuje svým studentům i velmi slušné a tolerantní vnitřní prostředí.

Školní sbor AG se zaměřuje především na interpretaci duchovní hudby a pod uměleckým vedením sbormistra Igora Angelova vzniklo několik velmi kvalitních nahrávek: Händelův Mesiáš, Perosiho Missu Pontificalis a Michnův Magnificat, k nimž letos přibyla i Vivaldiho Gloria.

Připravila: Zuzana

Foto: Arcibiskupské gymnázium

5.12.2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků