Kosmetika

Novodobý fenomén: akné dospělých

Sbírání kytiček

Akné je jedním z problémů, který postihuje zejména dospívající mládež. V tomto věku je to obvyklé díky hormonální bouři, která se v těle během puberty odehrává. V posledních letech se ale čím dál častěji setkáváme i s termínem akné dospělých.

Znamená to, že problém akné a tzv. nečisté pleti trápí i ty z nás, které mají dospívání dávno za sebou. V dospělosti akné postihuje cca 5 % žen a 1 % mužů. V některých případech zůstávají na kůži dlouhodobě viditelné jizvičky a skvrny. Špatný stav pleti může vést k psychickým problémům jako je úzkost, deprese a vyčlenění z kolektivu.

Vyhledejte dermatologa, který rozhodne o postupu léčby, nebo doporučí odbornou pravidelnou péči kosmetičky, případně speciální přípravky k péči o pleť. Obecně je důležité udržovat lehce kyselé pH pleti mezi hodnotami 4,5-5,5. Lehce kyselý ochranný kožní plášť se stará o to, aby se omezilo množení nežádoucích bakterií, které často akné způsobují a zhoršují stav pleti.

Co je příčinou vzniku akné

Pupínky a nedokonalosti pleti mají mnoho podob. Mohou se objevovat často nebo sporadicky, mohou se vyřešit rychle nebo odolávat celé dny. Mohou přijít v důsledku působení bakterií, hormonálních změn, stresu, přirozeně vyšší hladiny kožního mazu v pleti či dokonce příliš intenzivního čištění nebo používání příliš mnoha přípravků. Co se tedy v pleti odehrává a co to způsobuje? Významně to závisí na funkci mazových žláz, respektive nadměrné produkci kožního mazu a pravděpodobnosti, že v kombinaci s odumřelými kožními buňkami ucpe póry, což vede k zánětům a tvorbě nežádoucích pupínků.

Omlazující rituál na problematickou pleť NovAge+

Pokud je vám víc než 20 let, máte problematickou pleť a zároveň chcete bojovat s projevy stárnutí pleti, pak vás jistě zaujme Omlazující rituál na problematickou pleť NovAge+

Je to kompletní omlazující rituál péče o pleť pro pokožku se sklonem k tvorbě pupínků, který redukuje viditelnost vrásek, ale také tvorbu různých pupínků, ucpaných pórů a viditelnost jizviček. Jeho receptury obsahují 9 bio aktivačních technologií a kyselinu jantarovou a přináší klinicky prokázané účinky omezující vrásky a výsevy pupínků.

Omlazující rituál na problematickou pleť NovAge+
Omlazující rituál na problematickou pleť NovAge+

Omlazující sérum pro problematickou pleť Novage+

Z této sady je hlavní zbraní Omlazující sérum pro problematickou pleť Novage+ s bio aktivační technologií Bio Sebum Control. Je to technologie přírodního původu z oreláníku barvířského, která působí na třech frontách:

  1. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu v pleti, tím předchází nežádoucímu lesku a mastnému vzhledu pleti, kterou zároveň zmatňuje. Současně předchází zvětšování a následnému ucpávání pórů. Redukuje vznik nových pupínků a uvolňuje póry.
  2. Brání šíření Cutibacterium acnes, bakterie na povrchu pokožky, která má na svědomí rychlejší zhoršování kožních obtíží.
  3. Udržuje v pleti hydrataci.

Složení Omlazujícího séra pro problematickou pleť Novage+

Pokud máte pleť se sklonem k tvorbě pupínků, možná jste zvyklí hledat kyselinu salicylovou, dobře známou látku, která cílí na akné a další obtíže pleti. Omlazující sérum pro problematickou pleť Novage+ využívá kyselinu jantarovou, která potlačuje Cutibacterium acnes stejně dobře jako kyselina salicylová, a dokonce ji předčí v regulaci tvorby kožního mazu, redukování komedonů a zmenšování velikosti pórů a pupínků. Navíc je mnohem šetrnější k pleti.

Omlazující sérum na problematickou pleť je navíc přeborníkem v boji proti stárnutí. Redukuje viditelné známky stárnutí, včetně jemných linek a vrásek, díky Oripeptide-3 patentované omlazující technologii. Ta vychází z kvasnic, rýže a pšenice a pomáhá aktivovat vlastní schopnost pleti obnovovat kolagen a rekonstruovat vnitřní architekturu struktury pleti, a tak zlepšovat vzhled jemných linek a vrásek. Navíc toho dosahuje ještě rychleji než vitamin C, který je dobře známou aktivní přísadou pro stimulaci biosyntézy kolagenu.

Jinak řečeno, sérum poskytuje péči proti stárnutí, která redukuje jemné linky a vrásky, ale je navíc určeno speciálně pro problematickou pleť. Svěží krémová konzistence se snadno vstřebává a přináší pleti pocit hebkosti a hydratace. Sérum je díky šetrné přírodní receptuře vhodné i pro citlivou problematickou pleť.

Bio aktivační technologie a výhody použití celého 4 krokového rituálu

Pokud budete pravidelně používat celý rituál, tedy 4 kroky péče o pleť – čištění, oční krém, sérum a denní/noční krém ráno i večer, je klinicky prokázáno, že dosáhnete 7x lepších výsledků než při použití pouze čisticího gelu s denním krémem. V celém Omlazujícím rituálu na problematickou pleť NovAge+ je totiž obsaženo 9 různých bio aktivačních technologií. Ty stimulují přirozenou vlastní obnovu pleti, a mocné aktivní látky jako kyselinu hyaluronovou, niacinamid, vitamin E s velmi silnými antioxidačními účinky či Advanced Pollution Systém pro ochranu před nepříznivým vlivem znečištěného vnějšího prostředí. Vyspělé multiaktivní denní a noční krémy jsou vyvinuty s bio aktivačními technologiemi, které pomáhají opravovat, posilovat a chránit kožní bariéru. Působí tak proti mnohočetným známkám stárnutí.

Viditelné výsledky se dostaví už po dvou týdnech používání

Pravidelné používání celého rituálu redukuje pupínky, komedony, akné, velikost pórů. Pleť získá čistší vzhled už během 2 týdnů (klinicky prokázané výsledky). A tím to nekončí. Pravidelná péče zároveň redukuje vrásky ve 4 dimenzích – celkový počet vrásek, jejich celkovou plochu, hloubku i šířku. Aktivujete vlastní obranné mechanismy pleti proti stárnutí.

Více informací najdete na www.oriflame.com

Komerční prezentace

Zdroj informací: Oriflame
Zdroj fotografií: Pexels, Oriflame
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků