Kariéra

Obory podnikání vhodné pro ženy. Jak zjistit ten svůj?

Možná vás napadlo, že byste chtěla začít podnikat. Postavit se na vlastní nohy a stát se nezávislou. Konečně si svůj čas budete moci řídit úplně sama. Time management máte zvládnutý na jedničku, jenom jedna věc chybí. Stále jste nepřišla na to, v čem byste měla začít podnikat. Jak to zjistit?

Trh je stále děravý 

Na první pohled by se mohlo zdát, že na trhu už je opravdu všechno. Při podrobném prozkoumání ale zjistíte, že to rozhodně není pravda. Doba jde kupředu, vznikají nové nároky, nové požadavky i nové problémy, s nimiž se lidé musí dnes a denně potýkat. Stačí jen najít díru na trhu a věřte, že těch je tam stále řada. 

Co byste ocenila vy i ostatní?

Podívejte se například na to, jak se v dnešní době rozšířila nabídka jídla pro vegany. Ještě před pár lety měli tito lidé velký problém. Dnes už na ně myslí prodejci potravin i restauratéři. Co lidem chybí nebo co by potřebovali? To zjistíte buď z rozhovorů s nimi nebo naopak – zaměřením se na to, co možná postrádáte vy sama. 

Nesehnala jste, co jste chtěla? Začněte to nabízet 

Typickým příkladem bývají maminky na rodičovské dovolené, které zoufale shání něco pro své dítko. Trh to ale nenabízí, a tak se maminky rozhodnou, že danou věc začnou vyrábět samy. A z některých jsou dnes velmi úspěšné podnikatelky. Jmenujme například dětské kožené capáčky Daddos. Řada maminek začínala například tak, že svoje výtvory prodávaly v internetovém obchodě s ručními výrobky Fler a postupně se jejich živnost rozrostla natolik, že si založily vlastní společnost s. r. o. 

Najděte, co vás baví a odlište se 

Hledejte takový obor, který vás baví a kterému ideálně rozumíte. Pokud jste jakkoli manuálně zručná, nebojte se zkusit vyrobit své první zboží a nabídnout jej nejprve přátelům či známým a poté zákazníkům. Pokud začnete s projektem pomalu, nemůže se nic stát. Podívejte se na konkurenci a nějak se odlište. Nemusí jít zrovna o cenu. Může to být například váš přístup k zákazníkovi, který váš obchod posune v očích zákazníků a zákaznic na úplně jinou úroveň. 

Sledujte příběhy ostatních 

Podívejte se na příběhy začínajících podnikatelů nebo podnikatelek. Díky nim můžete načerpat potřebnou inspiraci a přijít na to, v čem byste chtěla podnikat právě vy. Poslechněte si zajímavé rozhovory a podcasty, sledujte videa na YouTube, kde podnikatelé hovoří o svých začátcích, úspěších i chybách. Čím víc do sebe téma podnikání nasajete, tím víc se na něj naladíte a něco vás jistě napadne. 

Jak založit vlastní firmu? 

Samotné zakládání společnosti s. r. o. je pak velmi jednoduché. Můžete si nechat pomoci a objednat si službu založení společnosti na klíč. Díky této službě budete mít svou firmu už za 5-10 pracovních dní. Nebo využijte nabídku firem na prodej a společnost si kupte. Taková firma má už zápis v obchodním rejstříku, její výhodou ale je, že nemá závazky ani předchozí pohledávky a podnikáte s ní už za 24 hodin.

KP
Foto: pixabay


Diskuze: příspěvků