Gastro

Ochutnejte nejlepší italská vína

Sbírání kytiček

Chcete ochutnat nejlepší italská vína? Navštivte degustaci 56 špičkových italských vinařství „Gambero Rosso Top Italian Wines Roadshow“.

Top Italian Wines Roadshow se koná ve čtvrtek 2. prosince od 14 do 19.30 v hotelu Crowne Plaza Prague, Koulova 15, Praha 6. Nejprestižnější akce věnovaná špičkovým italským vínům se v Praze představí poprvé. Dosud ji hostila města jako Los Angeles, San Diego, Londýn, Paříž, Berlín, Brusel, Amsterodam, Curych, Stockholm, Oslo nebo Kodaň.

Všech 56 vinařství, která se Roadshow účastní, patří do každoročně publikovaného výběru Gambero Rosso „Italian Wine Guide“. Během volné degustace nabídnou výběr svých nejlepších vín. K ochutnání bude více než dvě stě vín z celé Itálie. Budete mít jedinečnou příležitost setkat se osobně s jejich výrobci, hovořit s nimi, a navázat tak nejužší kontakt s vývojem italského vinařství. Nebudou chybět známá jména, jako např. Gaja, Marchesi Antinori nebo Masciarelli. Ochutnáte slavná velká vína jako Sassicaia, Barola, Brunella, Vino Nobile di Montepulciano, Chianti Classico, supertoskánská vína, Amarone, Passito di Pantelleria a mnoho dalších. Představí se i řada vinařů, kteří u nás zatím nemají dovozce, a bude tak poprvé možné ochutnat jejich vína.

Volná degustace pro širokou veřejnost začíná v 17 hodin a potrvá do 19.30, vstupné je 300 Kč. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro nebo přímo na místě. Více informací včetně seznamu vín k degustaci najdete na www.vinorevue.cz.

Připravila: Katka
Foto: Gambero Rosso
30. 11. 2010

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků