Gastro

Ochutnejte rozdílné tváře Asie v bistrech Kapara a Yazu

Sbírání kytiček

V rámci pop up marketu Manifesto procestujete Asii od Blízkého východu až po Japonsko.

Jedinečný pražský pop up market Manifesto nabízí kromě jiného také dvě zcela odlišné tváře Asie a jejích jedinečných chutí. Je těžké si vybrat, a proto doporučujeme navštívit obě bistra, asijské Yazu i Kapara, které se specializuje na street food známé ze zemí východního Středomoří a Blízkého východu

Slovo Kapara je hebrejského původu a v slangovém jazyce je to slovo plné citu, kterým oslovujeme někoho, koho máme rádi. V případě bistra Kapara jde o lásku k jídlu. A že je to pravda zjistíte, jakmile ochutnáte neskutečnou kombinaci chutí, ingrediencí a vůní. 

Spojovacím znamením všech jídel bistra Kapara je čerstvý domácí chléb pita. Ať už jste milovníky masa a zvolíte domácí hamburger, jehněčí kebab nebo kuřecí shawarmu a nebo se přikloníte k jedné z vegetariánských možností nabídky, budete vždy spokojeni. Všechny kombinace ukryté v chlebu pita jsou doplněny o čerstvou zeleninu, perfektně vybrané domácí omáčky nebo pastu tahini. 

Mezi jídly bez masa naleznete třeba grilovaný květák, který je zjemněný olivovým olejem a omáčkou tahini nebo lilek připravený v tempuře s vajíčkem naměkko nazvaný sabich. Nechybí ani vlastní variance známého ratatouille nebo populární izraelská snídaně shaksuka, tedy pošírovaná vajíčka s úžasnou pikantní omáčkou z čerstvých rajčat, česneku, cibule, paprik a petrželky. Vše je připraveno na grilu Josper, který dodává všem pokrmům specifickou „kouřovou chuť.“

Hned vedle Kapara se nachází asijské bistro Yazu. Zde se ocitnete v chuťovém ráji asijských pouličních stánků s tím nejchutnějším a nejbarevnějším jídlem, jaké si dokážete představit. Menu se zde točí okolo Robata grilu, na kterém jsou připravovány nejrůznější pochoutky jako kuřecí satay, vepřové s pepřovou omáčkou nebo tygří krevety. 

Zvolit můžete také jednu z lákavých variací populární bao bun. V nabídce je grilovaná kachna nebo vepřové s omáčkou hoisin, okurkou a jarní cibulkou či narychlo osmažené tofu s koriandrem, chilli a omáčkou z arašídových oříšků. Milovníci knedlíčků dim sum si také přijdou na své. Yazu nabízí nejrůznější náplně a úžasné chuťové kombinace. 

Obě bistra jsou dalším osvěžením pro stále se rozrůstající nabídku pro milovníky jídla a pití v Praze a určitě stojí za to je vyzkoušet. V pop up market Manifesto si navíc můžete užít příjemný oběd nebo večeři, ideálně s partnerem nebo přáteli. Najdete ho v blízkosti Masarykova nádraží v ulici Na Florenci. 

Připravila: red.

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků