Krása

Omlazující zákroky pro ženy po čtyřicítce

Mít stále pěknou pleť – které z nás by se to nelíbilo. Jenže čas nelze zastavit a tak se objevují pigmentace, rozšířené žilky, vrásky, rozšířené póry…. Co s tím? Pomoc vám nabídnou miniinvazivní korektivní zákroky.

Inspiraci pro zkrášlující zákroky, které jsou vhodné pro pleť žen ve věku 40+, jsme pro vás objevili v knize Žena po 40 – sebevědomá a v kondici. Její autorka, Jana Martincová, si totiž na vlastní kůži vyzkoušela řadu procedur, které v knize popisuje a společně s odborníky detailně rozebírá. Nezapomeňte jen: pokud byste sérii těchto zákroku rovněž rády absolvovaly, nejprve se poraďte se specialisty, které z uváděných procedur budou vhodné právě pro vás.

Frakční resurfacing + laser nerovností v obličeji

Úkolem tohoto zákroku je barevné sjednocení a současně odstranění nerovností kůže, souběžně se stimuluje i tvorba kolagenu, jež přispívá k tomu, aby pokožka byla pružnější.

Jak ošetření probíhá: Po aplikaci lokální anestézie následuje zhruba dvacetiminutový zákrok, po kterém je pleť ještě třeba 15 minut chladit.
Měly byste vědět: Po zákroku se doporučuje zůstat doma přibližně 4 až 5 dnů.

Bioredpeel

Pod cizím slovem se skrývá aplikace volné kyseliny glykolové v kombinaci s červeným světlem, aby došlo k rozjasnění pleti a dořešily se přetrvávající barevné nerovnosti.

Jak ošetření probíhá: Na očištěnou pleť se nanese hydrogel, pak vlastní peeling (zmiňovaná kyselina) a poté začne na pokožku působit intenzivní červené světlo, které likviduje bakterie a rovněž stimuluje tvorbu kolagenu.
Měly byste vědět: Tento zákrok se v estetické medicíně používá zejména na léčbu akné.

Facecontouring

V podstatě jde o návrat obličejových partií tam, kde by měly být. Oblast pod očima a níže totiž postupem času klesá, propadá se dolů. Gravitace se zkrátka projevuje.

Jak ošetření probíhá: Jde o aplikaci kyseliny hyaluronové kanylovou technikou v místech, kde je to nejvíce žádoucí (celkem se provádí zpravidla čtyři vpichy: dva v horní a dva v horní části obličeje).
Měly byste vědět: Kyselina si takzvaně sedá dva dny, celý obličej se po zákroku tvaruje zhruba týden. Efekt přetrvává přibližně 1 rok.

Plazma terapie Tray Life

Tato anti-aging metoda využívá regenerační schopnosti vlastního těla – jde o vyhlazení vrásek a omlazení pleti za použití vlastní plazmy.

Jak to probíhá: Nejprve je třeba odebrat a zpracovat krev, potom se formou mnoha desítek vpichů velmi tenkou mikrojehlou aplikuje plazma. Zákrok trvá přibližně 30 minut.
Měly byste vědět: Po aplikaci jsou na kůži viditelné hrbolky s plazmou, které se musí rozmasírovat.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kniha Žena po 40 sebevědomá a v kondici, MUDr. Jana Martincová, Babyonline 2013
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků