Akce

Originální zápisníky a diáře

Bez počítače už většina z nás nedá ani ránu, ale papírový zápisník či diář bývá stále naším oblíbeným pomocníkem.

Pak by to měl být ale nějaký originální, kvalitní a stylový, který vám poslouží i jako módní doplněk. Zkrátka měl by to být „sešitek“, který vám dělá radost a máte ho rády… Přesně takové zápisníky a diáře představila značka Paperblanks ve své nové kolekci. Výrobcem je kanadské nakladatelství Hartley & Marks Publishers Ltd., a to již dvacet let, protože věří, že psané slovo je i v dnešní době velmi důležité.
 
 diář Soul & Tears

diář Soul & Tears

Diáře i zápisníky Paperblanks jsou ručně vázané a velká pozornost je věnována i jejich designu. Nová kolekce byla inspirována japonským kaligrafickým uměním, pestrými květinovými či středověkými hedvábnými vzory. Papír ve všech zápisnících je vyráběn exkluzivně pro Paperblanks tak, aby byly strany co nejméně průhledné, ale přitom tenké. Papír při výrobě podstupuje zvláštní úpravu za použití jílu, která zamezuje přílišné absorpci inkoustu, který by jinak mohl prosakovat skrz stránku. Papír neobsahuje kyseliny a je vyroben pouze z ekologické dřevní hmoty. 100% recyklovatelná je i knižní vazba.

K dostání jsou v internetové nákupní galerii MALL.CZ  (www.mall.cz).

Z nové kolekce mě zaujal Paperblanks Soul & Tears – upřený pohled, který probouzí dosud nepoznané pocity. Takový je obraz umělkyně Laurel Burch, které byla „květinové dítě“ a vytvářela své umění v San Franciscu v 60. letech. Její smysl pro barevné ladění podněcuje fantazii a perfektně zdobí diář pro rok 2011 (419 Kč).

Připravila: Šárka
Foto: MALL.CZ/Paperblanks
22. 10. 2010
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků