Krása

Oslňte na pláži

Sbírání kytiček

Léto a dovolené nám už klepou na dveře, je čas vybrat ty nej plavky, ve kterých zazáříte na tuzemských i zahraničních plážích.

Letošní plavková móda je velmi rozmanitá, přináší nám velký výběr různých stylů, vzorů a barev. Letní sezóna se drží barevného trendu, a proto, pokud zvolíte na léto plavky v barvě žluté, azurově modré, ostře fialové, červené či zelené, stanete se hvězdou všech koupališť.


V buticích můžete najít plavky se zajímavými geometrickými vzory, květinovými potisky a námořnickými motivy. Designéři letos vsadili na hravý styl, míchali různé odstíny. Temperament hýří všude kolem.

BARVY

Ty nejvíce top barvy inspirovaly návrháře, když vytvářeli módní kolekce pro rok 2011. Oblíbenou barvou se stává modrá, která se objevuje v mnoha variacích od tyrkysové, královské modře až po světlý odstín letní oblohy. Aktuální je také olivová, oranžová, růžová a červená. Hitem jsou modrozelené a oranžovočervené kombinace, módní jsou ale i tlumenější barvy v zemitých a hnědých tónech. Pokud jste odvážnější, pořiďte si plavky v bílé barvě, která velmi dobře vynikne na opáleném těle. Stručně řečeno, křiklavé odstíny ve stylu 80. let vystřídaly klasické a sofistikovanější barvy.

VZORY

Etnické a abstraktní umění jde ruku v ruce s módními trendy na léto 2011. Barevné mozaiky, geometrické potisky, indiánské a jiné domorodé motivy, ale i zvířecí styl jsou horkou aktualitou léta.

KVĚTY

Jak už bylo řečeno, květinový styl je zkrátka módní nutností. Jako na obrovské rozkvetlé louce si připadali všichni zúčastnění, kteří navštívili módní přehlídky jaro/léto 2011. Nechte i vy vpustit tento něžný a voňavý trend do svých skříní. Ať už to budou plavky, či jiný módní kousek, ten, který bude zahalen do květů vás povznese do vyšších sfér provincie a teplých tropických krajin.

Hlavní foto New Yorker
Autor: Aneta Vazačová
Foto: Archiv firem

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků