Kosmetika

Péče o nohy v létě

Pokud chcete, aby se vaše nožky v letních sandálech či otevřených lodičkách opravdu vyjímaly, chce to pedikúru. Zajít do salonu je samozřejmě značka ideál, ale s trochou šikovnosti to zvládnete i v pohodlí domova.

Pro péči o paty a chodidla si vyhraďte alespoň půl hodiny. Připravte si teplou lázeň, do níž můžete nasypat i regenerační sůl. Skvělá je třeba levandulová či eukalyptová. Pro změkčení kůže můžete klidně přidat i pár kapek citronové šťávy. Nohy v této lázni nechte odpočívat alespoň deset minut. Až bude kůže dostatečně měkká, sáhněte po peelingu. Jeho úkolem je obrousit odumřelé buňky kůže. Případně si můžete při této „obrušující“ proceduře vypomoci pilníkem či pemzou.

Výživa nohou především

Dalším krokem vaší domácí pedikúry je výživa a hydratace. Tu mnohé z nás často podceňují a výsledkem jsou potom ztvrdlé a popraskané paty. Pokud vás tento problém trápí, sáhněte po speciálním hydratačním krému na nohy klidně každý večer, než vklouznete do postele. Nohy namažte vrstvou krému a natáhněte si bavlněné ponožky, které zabrání tomu, aby se krém setřel.

Krásné nehty

Pozornost věnujte také nehtům. Zásada číslo jedna je zastřihávat je rovně, protože jedině tak zabráníte tomu, aby vám zarůstaly. Pro lakování si pořiďte pěnový rozdělovač nehtů. Na nehty pak nejprve naneste podkladový lak. Potom nějaký trendy barevný. Letošní sezonu je v kurzu nejen klasika v podobě červených drápků. Klidně si nehty nalakujte modrým, zeleným či žlutým odstínem. Dávno už také neplatí, že musí lak na nohách ladit s nehty na rukou.

Vydejte se do salonu

Alespoň jednou za čas si dopřejte profesionální pedikúru v salonu. Zvolit si můžete mokrou či suchou variantu. Suchá je rychlejší a hodí se, pokud vás příliš netrápí ztvrdlá kůže. Ošetření v salonu bývá obvykle zakončeno i masáží, která vaše nohy krásně uvolní.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Sothys
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků