Perioda není tabu

V soukromí jí dáváme neobvyklé názvy: přijela teta, mám návštěvu, jsem na jahodách… U gynekologa jí naopak říkáme: menzes, měsíčky, menstruace, perioda… Pro mnoho mladých dívek a žen je povídání o menstruaci choulostivým tématem, o kterém se stydí mluvit i před svým lékařem. Perioda je přitom přirozený projev pravidelné fyziologické změny, která se odehrává v těle každé zdravé ženy během jejího reprodukčního věku. Pro možnost bavit se o periodě bez zábran právě probíhá pod značkou RIA interaktivní soutěž pro dívky. Zároveň byl spuštěn nový blog Teta Irma.

Titulka pro: Perioda není tabu
Zobrazit fotografii v galerii

Menstruace je normální součástí pravidelného fyziologického cyklu všech dívek a žen mezi pubertou a klimakteriem. Jako přirozená součást života každé zdravé ženy by proto neměla být tabu. Dívky a mladé ženy by o ní měly umět mluvit beze studu nejen u lékaře, ale i v rodině a také se svým partnerem.

Značka dámské hygieny Ria připravila k tomuto tématu zajímavou interaktivní soutěž s názvem “Perioda není tabu/ Perioda nie je tabu”, jejíž podstatou je navrhnout vlastní design menstruačního tamponu. O vítězném návrhu rozhodne odborná porota i široká veřejnost. Na tři nejlepší „designérky“ čekají atraktivní ceny v podobě MacBook Air a iPad. Hlavní vítězka soutěže se navíc stane autorkou designu limitované edice tamponů Ria, které se objeví v prodeji v ČR a SR.

Nový blog „Teta Irma“ na webových stránkách www.tetairma.cz čeká na všechny dívky, které chtějí sdílet své postřehy a názory o periodě nebo si o ní jen tak číst.
„Jsem velmi ráda, že podobné aktivity vznikají. Denně se ve své ordinaci setkávám s dívkami, které jsou z menstruace vystresované a vůbec si s ní nevědí rady. V rodinách se o menstruaci otevřeně nehovoří, ve škole dostávají ve většině případů velmi strohé a bohužel i zkreslené informace,“  říká k projektu specialistka v oboru psychogynekologie a psychosomatiky MUDr. Helena Máslová a dodává: „Ráda tento projekt svou účastí podpořím a doufám, že stránky www.periodanenitabu.cz a nový blog „Teta Irma“ navštíví nejen soutěžící slečny a dívky, ale také jejich maminky, babičky, ale i tatínkové a z menstruace se tak konečně stane téma, o kterém se nikdo nebude bát otevřeně hovořit.“

Soutěž „Perioda není tabu“ proběhne v ČR a SR v termínu 21. března - 21. června 2012 na internetových stránkách www.periodanenitabu.cz a www.periodaniejetabu.sk, kde je pro všechny dívky připraven speciální konfigurátor tamponů, s jehož pomocí lze vytvořit originální návrh designu, a poté ho přihlásit do soutěže. Mimo to si zde mohou všichni poslechnout nový videoklip Kláry Vytiskové.

Klára Vytisková podpořila soutěž svou vlastní písní
Projekt „Perioda není tabu“ se rozhodla podpořit i zpěvačka Klára Vytisková, přezdívaná také K.LARA. Složila a nazpívala nový song Perioda není tabu, který se s nadsázkou a humorem věnuje tématu menstruace. Textem písně dává jasně najevo, že dívky by tyhle věci neměly řešit a hlavně se tím rozhodně nijak omezovat. Nové video k písni Perioda není tabu můžete shlédnout na stránkách www.periodanenitabu.cz, www.periodaniejetabu.sk, stejně jako na www.youtube.com nebo www.facebook.com/periodanenitabu a www.facebook.com/periodaniejetabu. 

Přiipravila: Zuzana

Foto: Hartmann-Rico

3.4. 2012

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Víno v sukni

Víno v sukni

Víno jako nápoj je dodnes stále ještě více spojováno se světem muže, o kterém...

Titulka pro: Jaký je ideál krásy?

Jaký je ideál krásy?

Kypré tvary, tělo kost a kůže, smyslné rty, úzké rty, velké nebo malé oči, dlouhé...

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Titulka pro: Nevěřte všemu, co se říká o antikoncepci!

Nevěřte všemu, co se říká o antikoncepci!

Antikoncepce je dnes běžnou součástí života mnoha žen. Přesto je ochrana proti početí stále opředena...

Titulka pro: Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Era přichází se zajímavým průzkumem, který jasně mapuje, jak utrácí za Vánoční dárky ženy a...

Jak se žije zeleným vdovám

Na první pohled by jim kdekdo záviděl. Žijí si totiž jako v bavlnce. Jsou finančně...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Hledám zahradní nábytek, který nebude potřebovat moc ...

IMUNITA - VITÁMÍNY APOD.

Ahoj holky, můžete poradit co doma teď berete na imunitu a ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz