Rodina

Pěstujeme bylinky

Péče o okenní zahrádku plnou vůní je nenáročná. Zvládne ji každý. Vedle světla je nejdůležitější dostatečná závlaha. Rostlinky je nejlepší zalévat ráno nebo večer, nikdy ne v plném slunci. Zalévejte spíše méně a častěji, než jednou týdně.

V květináči by měl být dostatečný počet drenážních otvorů, aby přebytečná voda mohla rychle odtékat. Klíčící semena, která ještě nemají kořínek, je vhodné zavlažovat jemnou vodní mlhou s pomocí rozprašovače vody.

Pamatujte na to, že bylinky lépe rostou, když se pravidelně seřezávají. Průběžně sklízejte zhruba 10 % nadzemní části, to proto, aby rostlina neutrpěla šok. Rostlinky nepřihnojujte. Pokud z byliny nebudete používat květ nebo semena, odkvetlý květ odstraňte, aby se rostlinka zbytečně nevysilovala zráním do semen.

Vodní mlha

Postřikovač Gardena

Postřikovač Gardena se skvěle hodí k závlaze semínek, která ještě nejsou pevně ukotvená v zemině. Objem 1 litr je nicméně dostatečný i pro závlahu větších rostlin a práci na zahradě. Aby se postřikovač dal co nejlépe používat, má ergonomicky tvarovanou rukojeť i spoušť a velký plnící otvor, který usnadňuje naplnění z vodovodního kohoutku. Spoušť postřikovače se plynule a příjemně mačká, rozstřikovací trysku lze nastavit od jemné vodní mlhy až po plný paprsek. Praktický je ukazatel stavu naplnění a filtr na sací trubce, který slouží k ochraně trysky před ucpáním.

Zastřihujeme

Víceúčelové nůžky Gardena SchnippSchnapp se hodí pro stříhání bylinek a květin, stejně tak ale zvládnou ustřihnout květinářský drát, lepenku nebo plast. Zkuste si pažitku z květináče přesně odstřihnout, uvidíte, že to je rychlejší, jednodušší a bezpečnější než s nožem. V kuchyni bylinky zase můžete stříhat rovnou do hrnce.
 

Gardena SchnippSchnapp

Nůžky mají speciálně broušené ostří z nerezavějící oceli. Díky měkkým prvkům na plastových očkách se nůžky dobře a bezpečně drží. Jejich používání je proto pohodlné i při déle trvající práci. Podobně jako nože i nůžky Gardena SchnippSchnapp lze mýt v myčce nádobí. Celková délka nůžek, které jsou svým tvarem vhodné pro leváky i praváky, je 180 mm. Záruční lhůta 25 let garantuje tu nejvyšší kvalitu.

Další rady a tipy naleznete v zahradním magazínu na www.gardena.cz.

 

Komerční prezentace:
Foto: Gardena
9. 5. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků