Kosmetika

Pigmentové skvrny: kde se berou a jak se jich zbavit

Sbírání kytiček

Na podzim, kdy už zpravidla letní opálení bledne, si mnoho žen všimne, že jejich pleť nemá jednotnou barvu. Právě v tomto období a během zimních měsíců je nejvhodnější čas pro boj s nerovnoměrným tónem pleti.

Možná jste právě vy při pohledu do zrcadla objevila na svém obličeji tmavší skvrny, které tam dříve nebyly a přemýšlíte nad tím, co s nimi. Prozradíme vám, jak tato nevítaná ozdoba vzniká a jak se jí zbavit.

Melanin

Jedním ze speciálních úkolů, které pokožka má, je tvorba látky zvané melanin, který je zodpovědný za zbarvení naší pleti. To, kolik melaninu produkujeme, se u jednotlivých lidí liší a je to jedna z věcí, díky které jsme všichni tak krásně jedineční.

Melanin je jedním z přirozených obranných mechanismů pleti proti stresovým faktorům prostředí včetně slunce. Mohli bychom ho zjednodušeně popsat jako přirozené SPF pleti, což ale neznamená, že můžete zapomenout na používání dodatečné ochrany proti UV záření. Ochranný sluneční faktor neboli SPF, je v dnešní době naprostá nutnost.

Melanin produkují speciální kožní buňky v epidermis zvané melanocyty. Pokud je produkce melaninu rovnoměrná, je vše v pořádku. Různé faktory včetně hormonálních změn, jako je těhotenství nebo menopauza, působení slunce, spálení sluncem či pupínky a poranění, to vše může vyvolat nadměrnou obrannou reakci a nadprodukci melaninu, v důsledku čehož se v některých oblastech kůže objeví tmavší pigmentace než v jiných, tzv. hyperpigmentace. Takže ačkoli nám má melanin pomáhat, někdy může pomáhat až příliš.

Když jsme vystaveni působení agresivních vlivů vnějšího prostředí, například UV paprskům či znečištění, můžeme pozorovat nejen hyperpigmentace, ale i různé další projevy stárnutí, jako jsou vrásky nebo ztráta pevnosti a ochabující pleť.

Intenzivně rozjasňující rituál Novage+ Bright Intense
Intenzivně rozjasňující rituál Novage+ Bright Intense

Intenzivně rozjasňující sérum Bright Intense Novage+

Pokud jste si kromě tmavých skvrn na své pokožce všimla různých známek stárnutí a přemýšlíte, jak si s tím vším poradit, máme pro vás tip na Intenzivně rozjasňující sérum Bright Intense Novage+

Sérum s pokročilou, multi-aktivní recepturou redukuje hyperpigmentaci, projasňuje a sjednocuje tón pleti a redukuje viditelnost jemných linek a vrásek. Obsahuje bio aktivační technologie, které poskytují kosmeceutické účinky, ale zároveň jsou k pleti šetrné. Působí na hyperpigmentace a tmavé skvrny, mdlý, nejednotný tón pokožky,  jemné linky a vrásky.

Obsažené hlavní bioaktivní technologie:

Bio Lumilock®  Patentovaná projasňující technologie svůj původ odvozuje od citrusové kůry a aktivuje v pleti její vlastní mechanismy regulace tvorby melaninu. Tak může významně zlepšovat tón pleti a viditelně redukovat projevy hyperpigmentace, jako jsou stařecké skvrny či jiné pigmentové skvrnky. Má podobné účinky jako kyselina kojová, ale navíc má schopnost pleť zklidnit a je k ní celkově šetrnější.

Oripeptide-3  Patentovaná omlazující technologie přírodního původu z kvasnic, rýže a pšenice pomáhá v pokožce aktivovat vlastní tvorbu kolagenu, a tak zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek. Jak prokázaly klinické testy, podporuje tvorbu kolagenu ještě rychleji než vitamin C.

Další přísady:

Niacinamid, který pleť pomáhá znovu prozářit a navrátit jí hydrataci.  Betain, aktivní složka podobná látkám v pleti, známý svou schopností pokožku zklidňovat, chránit a vyhlazovat vrásky. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé

Intenzivně rozjasňující oční krém Bright Intense Novage+

Máte hyperpigmentace a známky stárnutí i v očním okolí? Trápí vás navíc váčky a kruhy pod očima? Pak vyzkoušejte Intenzivně rozjasňující oční krém Bright Intense Novage+ s technologií pro prozáření pleti Bio-Lumilock na tmavé skvrny a Eye Vital pro redukci známek únavy, tmavých kruhů a otoků pod očima. Navíc s niacinamidem, betainem a skvalenem, které obnovují projasněný vzhled pleti, navrací jí hydrataci a posilují kožní bariéru. Tento multi-aktivní, lehký omlazující oční krém, který se soustředí na redukci hyperpigmentace, se rychle vstřebává a pomáhá vyhladit jemné linky a vrásky pro svěžejší, projasněnější pohled.

Extra TIP:

Pro nejlepší výsledky je vhodné provádět pravidelnou péči ráno a večer, tzv. ucelený rituál péče o pleť. Rituál zabere jen několik málo minut a jednotlivé kroky jsou: Čištění, oční krém, sérum, denní krém / noční krém

intenzivně rozjasňujícím rituálu Novage+ Bright Intense najdete celkem 8 různých bio aktivačních technologií, které společně zvládají potlačit hyperpigmentace i projevy stárnutí. Tato sada byla navržena tak, aby v pouhých čtyřech krocích poskytovala mimořádné výsledky v péči o pleť a propůjčila jí novou zářivost, sjednocený tón a mladistvý vzhled.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Oriflame
Zdroj fotografií: Oriflame
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků